Gran Turismo Sport доби седум нови автомобили и нова патека


Најновиот апдејт на една од најпопуларните игри со автомобили „Gran Turismo Sport“ ни носи неколку новитети кои го дополнуваат изборот на автомобили и го прави играчкото искуство многу подобро.. Се работи за седум нови автомобили, како и нова патека со шест можни конфигурации. Највпечатлива новост е болидот на Ф1 возачот Луис Хамилтон од тимот на Mercedes, но покрај него тука се и Mazda 787B, Honda S660, Ford GT LM Spec II и Ferrari 250 GTO. Новата патека Circuit de Sainte-Croix е измислена, долга 9,5 км и има 19 кривини. Извор: kajgana.com
| | веќе видена | слични
2 копии

На аукцијата која ја организираше куќата “RM Sotheby’s”, еден од 36-те произведени модели Ferrari 250 GTO од 1962 година е продаден за 48.405.000 долари. Понудениот модел е произведен во 1962 година и е еден од вкупно 36-те произведени примероци. Автомобилот е познат е по победите во своја класа на познатата италијанска трка “Targa Florio” во 1963 и 1964 година, на која во 1962 година го возел и шампионот на Формула 1 – Фил Хил. Почетната цена на овој примерок со број на шасија 3413, кој Ferrari во почетокот го користеше како пробен автомобил, изнесувала 35 милиони долари, а највисоката понуда на крајот ја дал познат северноамерикански колекционер, кој во својата колекција има неколку извонредни автомобили. Во својата историја, ова Ferrari 250 GTO учествувало на 20 трки и сите ги завршило без судири и оштетувања. По 50 години, автомобилот и понатаму се движи со помош на оригинален трилитарски V12 мотор и се уште го поседува својот оригинален менувач. Автомобилот бил во сопственост на Грег Витен кој од 2000 ...
| | веќе видена | слични

По возбудливото наддавање на богатите колекционери на класични автомобили кое се одржа во Монтереј , на аукцијата на  RM Sotheby’s, тркачката верзија на Ферари постара од половина век достигна цена од  48,4 милиони долари. Почетната цена на аукцијата изнесувала 33 милиони , а конечната достигнала до 44 милиони, но со пресметаниот данок автомобилот со цената го урнал историскиот рекорд. И претходно аукцискиот рекорд го држел спортски Ферари , продаден во 2013 за 38,1 милиони долари. Рекордот за продажба на аукција го држи Ферари , но и рекордот за најскапо продаден автомобил во историјата му припадна на истиот модел. За  Ферари 250 GTO годинава американскиот милионер и колекционер  Дејвид Мекнил платил 80 милиони долари. Купопродажбата била извршена директно меѓу сопственикот и милионерот. Ферари 250 GTO од 1962 година е произведен како трет примерок по ред од вкупно изработените 36 примероци на овој автомобил . На почетокот бил користен како тест автомобил , а потоа го возел и возачот на Формула 1, Фил Хил. ...
| | веќе видена | слични

Вредноста на историските автомобили на Ferrari не престанува да расте. Ferrari 250 GTO на наддавањето во Пебл Бич достигна вредност од 41,6 милиони евра. Тоа е апсолутен рекорд Како што се очекуваше, викендов во Пебл Бич беше испишано ново поглавје во историјата на наддавањата. Црвено Ferrari GTO 250, со година на производство 1962, достигна вредност како ниту еден друг автомобил пред него. Моделот со број на шасија 3413GT доби нов сопственик по цена од 48,4 милиони долари, односно 41,6 милиони евра. Историскиот чин се случи во саботата на 25-ти август, на големото наддавање на познатата аукциска куќа Сотби, во Пебл Бич, Калифорнија. Само седум примероци од Ferrari 250 GTO имаат добиено кросерија од Scaglietti Црвениот тркач е трет изработен примерок во серијата од 36 автомобииииии и потекнува од збирката на поранешниот главен инженер на Мајкрософт и познат колекционер Грегори Уитен. Рекордерскиот Ferrari GTO 250 е во негова сопственост од 2000-та година и уште ги поседува оригиналните мотор, менувач и задна ...
| | веќе видена | слични

Останато

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева наводно разработила неколку сценарија со кои сакала бизнисменот Орце Камчев да го спаси од затвор како осомничен ...
сите 501 | | | веќе видена

Откако опозицијата денеска обвини дека премиерот Зоран Заев ја опструирал истрагата за Рекет, од СДСМ возвратија дека опструирањето истраги било одлика на ...
сите 360 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителкa Катица Јанева која од пред два дена е во притвop во затвopот „Скопје“ кој се наоѓа во Шутка е во лошaa здpaвствена состојба, ...
сите 395 | | | веќе видена

На прашањето: дали очекува да почнат лични дисквалификации врз неа и врз дел од обвинителите во тимот како тоа дека против Катица Јанева се водела судска ...
сите 336 | | | веќе видена

Веднаш да се најде замена за притворената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, порача денеска од Новаци премиерот Зоран Заев.Тој испрати јавна порака ...
сите 911 | | | веќе видена

Кандидатка за нова министерка за финансии ќе биде Нина Ангеловска, додека за функцијата нови замени-министри за економија, за образование и за политички систем ...
сите 111 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Gran Turismo Sport доби седум нови автомобили и нова патека

Од:
До кого (е-маил):
Порака: