Директорот на БЈБ пред разрешување. Кој ќе го наследи?


2 копии

ВМРО-ДПМНЕ нема став за клучните прашања на државата и покажува дека може да падне толку ниско ниско што ќе злоупотребува дури и несреќен случај, кој за чудо ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ денеска имаше прес конференцијапред Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство како реакцијата на СДСМ во која ВМРО-ДПМНЕ го ...
| | веќе видена | слични

„Им порачуваме дека не е трагедија да не се бавиме со злоупотреба на трагедија туку трагедија е злоупотреба на службената должност и овластување на министерот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По информациите дека вработен во кабинетот на министерот за земјоделство Љупчо Николовски на 9-ти јули доживеал сообраќајна несреќа на регионалниот пат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ова се слики од несреќата во која што пред еден месец се најде мојот колега – советник Никица Бачовски. Случај за кој веднаш е направен увид и истиот ден ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Министерството за земјоделство и водостопанство најостро ги демантира изнесните невистини кои што и денеска продолжи да ги пишува поратлот Курир.мк, а во врска ...
| | веќе видена | слични

Ја разбираме улогата која ја има Центарот за комуникации на СДСМ да ги пере сите злоупотреби, криминали и манипулации на нивните институции и министри но не ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пропаднат и фалсификуван попис ќе значи залуден трошок за граѓаните и одговорност за Зоран Заев, затоа е потребно повлекување на законот и целосен консензус. ...
сите 491 | | | веќе видена

ЕУ денеска изрази силно несогласување со одлуката на руските власти да ги вклучат Прашкиот центар за граѓанско општество и Здружението на училишта за политички ...
сите 214 | | | веќе видена

Ракометната легенда, еден од најдобрите десни бекови во историјата на овој спорт, Кирил Лазаров, во опширно интервју за подкастот на ракометниот сојуз на ...
сите 339 | | | веќе видена

Откако о бвинителката Фатиме Фетаи посочи дека „бомбите“ не фрлија поинаква светлина на случајот Монструм освен она што јавноста досега го знаеше, новинарите ...
сите 130 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска изјави дека бројот на американски жртви од коронавирусот следниот месец најверојатно ќе достигне 500.000. На настан ...
сите 221 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев утрово повтрно искомуницирал со премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, околу пристигнувањето на вакцините од Србија кои ќе бидат потребни да ...
сите 450 | | | веќе видена

„Судскиот процес ќе се одржи во Сенатот на САД и ќе се гласа дали ќе биде осуден претседателот“, рече лидерот на демократите во Сенатот, Чак Шумер. Трамп е ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Директорот на БЈБ пред разрешување. Кој ќе го наследи?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: