Девојче од Скопје нападнато од три лица во стан

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против П.К. (20), Д.К. (20) и А.З. (20), сите од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“. На 21.03.2018 годиана околу 16:00 часот на ул. „Виа Игнатиа“ во Скопје, пријавените заедно со уште едно непознато лице влегле во стан и физички ја нападнале 18-годишната К.Т. нанесувајки ѝ повреди по телото.
| | веќе видена | слични
4 копии

СВР Тетово поднесе кривична пријава против 14-годишник од село Отушиште, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторени две кривични дела „предизвикување општа опасност“. На 12.06.2018 година и 27.06.2018 година во Тетово, пријавениот со употреба на запалка предизвикал пожар на банкомат, кој бил поставен од надворешната страна на продавница за чевли
| | веќе видена | слични
5 копии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против 28 годишниот Ј.К. од Република Албанија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување во обид“. Како што соопшти МВР, на 19-ти месецов во 00.05 часот пријавениот се обидел да изврши обљуба врз 48-годишна жена од Гостивар во влезот од зграда во која што живее. По пријавување на случајот лицето било приведено во полициска станица.
| | веќе видена | слични
5 копии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против 60-годишниот Б.Т. од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“. При контрола од страна на Јавното комунално претпријатие „Водовод и канализација“-Прилеп, биле пронајдени диви приклучоци на четири објекти што ги користи Д.Т.У. Градски базен –„Маркови Кули Трејд“, „Маркови Кули Петрол“ и „Маркови Кули Трејд Спортска сала“, раководени од пријавениот, со намера да прикаже помало количество за наплата на потрошена вода.
| | веќе видена | слични
8 копии

Скопската полиција поднесе кривична пријава против 38-годишник од село Љуботен, поради постоење сомнение за сторени кривични дела „кражба“ и „пустошење на шуми“. Како што информираат од МВР, на 14. август годинава околу 21.30 часот на земјен пат на местото викано „Башинец“, кон село Љубанци, при контрола на камион управуван од пријавениот, полициски службеници пронашле букови огревни дрва, без соодветна документација. Следниот ден на истото место полициски службеници и овластени службени лица од шумска полиција констатирале дека била извршена противправна сеча на букова дрвна маса од околу 10,14 метри кубни.
| | веќе видена | слични
5 копии

Четиринаесетгодишник од тетовското село Отушиште е осомничен дека во два наврата запалил банкомат во Тетово.Против малолетникот СВР Тетово поднесе кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторени две кривични дела „предизвикување општа опасност“.Според пријавата, четиринаесетгодишникот на 12 и на 27 јуни годинава во Тетово со употреба на запалка предизвикал пожар на банкомат, кој бил поставен од надворешната страна на продавница за чевли.Текстот 14-годишник запалил банкомат во Тетово е превземен од А1он.
| | веќе видена | слични
2 копии

Полициската станица Свети Николе поднесе кривична пријава против 33-годишната М.Ј. од Свети Николе поради постоење основи на сомнение за сторени две кривични дела „разбојништво“. На 15 месецов во две продавници во Свети Николе пријавената извршила разбојништво над вработените, при што одзела 11.600 денари.
| | веќе видена | слични
2 копии

Полицијата поднесе кривична пријава против М.Л. (46) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“, а против Ј.К. (28) од Албанија за „силување во обид“.Пријавениот М.Л. во периодот од ноември лани до 9 јули годинава во неговиот дом во Кочани со закана дека ќе објави слики со компромитирачка содржина, во неколку наврати извршил обљуба врз женско лице од Кочани.Според пријавата од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар, Ј.К од Албанија завчера во 00:05 часот се обидел да изврши обљуба врз 48-годишна жена од Гостивар во влезот од зграда во која што живее. Пријавениот веднаш е приведен во полициска станица, наведува Министерството за внатрешни работи во редовниот билтен.Текстот Кривични пријави за „силување“ во Кочани и „силување во обид“ во Гостивар е превземен од А1он.
| | веќе видена | слични

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Н.Б. (58) од село Черкези, кумановско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи“.На 22 јуни годинава полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавениот во село Черкези, при што пронашле и одзеле три пиштоли („Steyr Pieper Patent“ калибар 6,35мм, „Crvena Zastava M57“ калибар 7,62х25 мм и Smith & Wesson модел 422“ калибар 22LR) и 43 куршуми со различен калибар, за кои не поседувал дозвола. СВР Тетово поднесе кривична пријава против С.С. (53) од село Мала Речица, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи“.На 10 февруари годинава полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавениот во село Мала речица, при што пронашле и одзеле пиштол „Црвена застава М57“ калибар 7,62 мм и рамка со осум куршуми. Полициската станица Гевгелија поднесе ...
| | веќе видена | слични

Како што соопшти денеска МВР, на 14 август годинава околу 21:30 часот на земјен пат на местото викано „Башинец“, кон село Љубанци, при контрола на товарно возило „Мерцедес 1213“, управувано од пријавениот, полициски службеници пронашле букови огревни дрва, без соодветна документација. На 15 овој месец на истото место полициски службеници и овластени службени лица од шумска полиција констатирале дека била извршена противправна сеча на букова дрвна маса од околу 10,14 метри кубни. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Македонски Брод поднесе кривична пријава против Ѓ.С., Ј.А., И.М., О.А. и А.С., сите од кичевското село Пласница поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „спречување на службено лице во вршење на службени дејствија„ и „спречување на докажување“. На 18 јули 2018 година на местото викано „Стрмол“, атар на село Пласница при вршење на контрола од страна на полициски службеници и претставници на ЈП „Македонски шуми“ биле затекнати лицата во бесправна сеча на дрва, при ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Веднаш да се најде замена за притворената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, порача денеска од Новаци премиерот Зоран Заев.Тој испрати јавна порака ...
сите 382 | | | веќе видена

Нека прекинат да глумат лудило во Јавното обвинителство, порача денеска адвокатот Јанаки Митровски, во врска со најновите детали од криминалната афера Рекет, ...
сите 128 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски го прашува републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески каде се парите од рекетот ако објавениот извештај навистина ...
сите 153 | | | веќе видена

Мерката притвор од 30 дена на Јанева и беше доделена поради можност од бегство, влијание врз сведоци и инволвирани во истрагата за предметот „Рекет“ и ...
сите 382 | | | веќе видена

Објавувањето на записникот од страна на еден портал само покажува колку е порозно и некадарно обвинителството, вели за Пресинг Тв адвокатот Звонко ...
сите 236 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Девојче од Скопје нападнато од три лица во стан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: