Благодарници за сите кои донираа за настраданите во Стајковци и околината


Да не се заборави и никогаш да не се повтори – по точно две години од катастрофалните поплави во Скопскиот регион, градоначалникот на Општина Гази Баба, Борис ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Скопје, 14 август 2018 ДОМ јавно ги повикува инспекторатите за животна средина на државно, градско и општинско ниво, да излезат ИТНО на терен и да утврдат кој ...
| | веќе видена | слични

На неколку месеци пред периодот на екстремно загадување во Скопје, сведоци сме на необјасниво високи вредности во одделни општини, исто како и минатите години, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Термометрите не се единствените инструменти коишто мерат високи бројки, во летните скопски горештини. Оваа станица во Гази Баба, која го мери квалитетот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Забавата за Охридскиот Рамковен Договор како да не помина во „духот“ на соживотот. Тоа можеше да се види од исвиркувањето на македонскиот јазик на истата.На ...
сите 87 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 312 | | | веќе видена

„Мислам дека ниту еден писател денес не го заслужува тоа повеќе од него. Кампањата започнува сега“, напиша Бернар-Анри Леви.Ружди бил нападнат со нож во ...
сите 120 | | | веќе видена

– Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничниот премин Богородица времето на чекање за излез од државата е ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Благодарници за сите кои донираа за настраданите во Стајковци и околината

Од:
До кого (е-маил):
Порака: