Дебито на Роналдо за Јувентус ќе биде емитувано директно на Фејсбук


Дебито на петкратниот добитник на „Златната топка“, Кристијано Роналдо за италијанскиот шампион Јувентус ќе може да се следи во живо и на Фејсбук. „Илеван ...
| | веќе видена | слични

Тренерот на фудбалерите на Рома, Еусебио Ди Франческо денес зборуваше за медиумите, а најмногу се задржа на Кристиано Роналдо и Јувентус. Според него самото ...
| | веќе видена | слични

Во Торино владее вистинска лудница и со нетрпение се чека почетокот на сезоната. Јувентус традицијално на навивачите им се претстави со натпреварот помеѓу А и ...
| | веќе видена | слични

Досега некако успешно, во свој стил, го прикриваше она оптоварување кое постои, она „морање" кое го има кај големите клубови. Но сега веќе нема криење, Лигата ...
| | веќе видена | слични

Кристиано Роналдо ја започна својата нова авантура во кариерата. Вчера на традицијалниот натпревар помеѓу младинскиот и првиот тим на Јувентус во Вилар Пероза ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кристиано Роналдо синоќа првпат, официјално, го облече дресот на Јувентус и тоа на пријателскиот натпревар кој „бјанконерите“ го играат против Б тимот во Вилар ...
| | веќе видена | слични

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри испрати јасна и конкретна порака за амбициите на клубот во наредната сезона-тоа е освеојување на пехарот во Лигата на ...
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо пристигна! Навивачите на Јувентус за прв пар имаа прилика да го гледаат „во живо" во дресот на „Старата дама", а Португалецот им одговори со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Забавата за Охридскиот Рамковен Договор како да не помина во „духот“ на соживотот. Тоа можеше да се види од исвиркувањето на македонскиот јазик на истата.На ...
сите 87 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 312 | | | веќе видена

„Мислам дека ниту еден писател денес не го заслужува тоа повеќе од него. Кампањата започнува сега“, напиша Бернар-Анри Леви.Ружди бил нападнат со нож во ...
сите 120 | | | веќе видена

– Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничниот премин Богородица времето на чекање за излез од државата е ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дебито на Роналдо за Јувентус ќе биде емитувано директно на Фејсбук

Од:
До кого (е-маил):
Порака: