Талески: Владата подготвува интензивна информативна кампања за референдумот


Владата подготвува интензивна информативна кампања со цел да се приближи суштината, карактерот на договорот со Грција и да се информира јавноста најдетално за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии
4 копии

Зоран Заев влегува во интензивна кампања за референдумот. Од Владата за тв 24 велат дека власта ќе ги искористи сите можности за офанзивна кампања за да ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Владата ќе води кампања за референдумот на 30 септември што ќе биде платена со буџетски пари, потврдуваат од Илинденска број 2. Таа ќе се интензивира после ...
| | веќе видена | слични

Иако на предлог на Собранието е распишан референдумот за договорот од Преспа на 30 септември и со тоа има предност во рекламирањето, Владата на РМ која ќе ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Забавата за Охридскиот Рамковен Договор како да не помина во „духот“ на соживотот. Тоа можеше да се види од исвиркувањето на македонскиот јазик на истата.На ...
сите 87 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 312 | | | веќе видена

„Мислам дека ниту еден писател денес не го заслужува тоа повеќе од него. Кампањата започнува сега“, напиша Бернар-Анри Леви.Ружди бил нападнат со нож во ...
сите 120 | | | веќе видена

– Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничниот премин Богородица времето на чекање за излез од државата е ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Талески: Владата подготвува интензивна информативна кампања за референдумот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: