Автомобил на годината во Македонија

Замислете цела Хрватска да вози Хјундаи. Е па, број на жители на оваа држава е приближно ист со Хјундаи автомобилите продадени оваа година во Европа. Станува збор за импресивна бројка од 5 милиони возила, и тоа само во Европа. „Дека Европјаните се се повеќе наколонети кон јужнокорејскиот бренд и се повеќе се идентификуваат со посветеноста на Хјундаи во произвиодството на автомобили со врвен квалитет, сведочи и високата продажба, која планираме да ја подобриме во идинина“. А кои автомобили од брендот на Хјундаи се најбарани. „Голем дел од од успешната продажба на Хјундаи се основа на продадените модели од моделот и30, кој се одбележува и за најдобар избор на семеен автомобил“. Баш така, хјундаи и30 е идеален за вашето семејство, но тука е и Револуционерниот модел наречен Хјундаи ИХ 35, кој ја носи престижната титула Автомобил на годината во Македонија за 2011. година. Сега ви е јасно зошто токму тој е прогласен за најдобар автомобил, нели? Па, не двоумете се да седнете зад воланот на Хјундаи!
| | веќе видена | слични

Останато

Три лица се полесно повредени во сообраќајка што утрово околу 8 часот се случи пред велешкото село Иванковци, наспроти гробиштата. Повредените со возило на ...
сите 310 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 301 | | | веќе видена

Оваа техничка влада не е формирана за некој да има повеќе или помалку политички кредибилитет или легитимитет, туку едноставно сите заедно да се вградиме во ...
сите 322 | | | веќе видена

Во иранското општество навистина врие, но ситуацијата не е споредлива со револуцијата пред 41 година, смета Рајнер Херман од Франкфуртер алгемајне цајтунг ...
сите 426 | | | веќе видена

Реакциите за документарниот филм „Медена земја“ не стивнуваат. Своите впечатоци на социјалните мрежи ги сподели и познатата актерка Џејми Ли Кертис. „„Колку ...
сите 140 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 104 | | | веќе видена

Диего Симеоне се докажа како фантастичен тренер во изминативе години како предводник на Атлетико Мадрид, но и самиот признава дека неисполнета желба му е да се ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Автомобил на годината во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: