Спектакуларно финале: Милица и Ненад освоија 100.000 евра

Конечно го добивме талентот! Со многу инспиративен настан, кој во себе носи посебна порака и енергија Милица и Ненад и двајцата глувонеми, го оттанцуваа својот пат до 100.000 евра. Иако не можеа да ја чујат музиката и тоа како ја почуввствуваа, а богами и ние со нив. Но, тоа не значи дека малиот Џураџ не остави рамнодушни. Осумгодишното тапанарче тешко го поднесе 2-то место. Но, има време за неговата кариера и за кариерата на екстраталентираните Анџела 12 годишна хармонистка и Катерина, довојче кое едноставно е родено за сцена. За сјајот на големото финале да биде целосен придонесоа и останатите кандидати кои направија шоу од светски калибар.
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 229 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 270 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со генералниот секретар Љупчо Николовски и претседателот на Комисијата за надворешни работи на СДСМ, Едмонд Адеми се ...
сите 242 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спектакуларно финале: Милица и Ненад освоија 100.000 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: