Увидот во Избирачкиот список за референдумот од 9 август


Пред сегашниот состав на ДИК кој функционира веќе две недели стои одговорна задача во интересен временски период за државата, а тимот е подготвен да одговори ...
| | веќе видена | слични

Со непроменет избирачки список ќе се реализира претстојниот референдум во Македонија, користен на последните избори. Портпаролката на Државната изборна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Избирачкиот список што денеска е ставен на јавен увид за претстојниот есенски рефрендум за името се запишани вкупно 1.805.700 граѓани. Портпаролката на ДИК ...
| | веќе видена | слични

Референдумот се наближува но проблемите во Избирачкиот список остануваат. Повеќе гласачи на една адреса, гласачи запишани на погрешни адреси, починати лица кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гневните и тажни демонстранти во Бејрут во вторникот ги прочитаа имињата на 171 лице загинати во експлозијата на тамошното пристаниште, која минатата недела ...
сите 606 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Увидот во Избирачкиот список за референдумот од 9 август

Од:
До кого (е-маил):
Порака: