Турска компанија за автомобилски кабли ќе гради фабрика во Бунарџик


4 копии
2 копии

Означен е почетокот на изградбата на нова фабрика на компанијата „Мурат Тиџарет“ во ТИРЗ Скопје 2. Висината на планираната инвестиција изнесува речиси 7 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Факт е дека парите обезбедени од Светска банка стојат и не ги користи никој, затоа што на СДСМ и ДУИ им пречи тоа што најголем дел од општините ги раководат ...
сите 335 | | | веќе видена

„Цела недела јавноста е згрозена од примитивизмот на Талат Џафери, а нема никаков чин на осуда од институциите и претставниците на крими коалицијата СДСМ-ДУИ. ...
сите 223 | | | веќе видена

„Цариград нѐ упати на Српската православна црква, а таа гледаме дека презема извесни чекори. Останува да го видиме исходот“, вели владиката Петар. Од МПЦ-ОА сѐ ...
сите 473 | | | веќе видена

Украина потврди дека повеќе од 260 борци, вклучително и некои кои биле тешко ранети, биле евакуирани од фабриката за челик Азовстал во Мариупол и однесени во ...
сите 254 | | | веќе видена

Во Македонија ќе има предвремени парламентарни избори доколку во јуни нема почеток на преговорите за членство во Европската Унија (ЕУ), соопштил извор близок ...
сите 221 | | | веќе видена

На 16.05.2022 во ОВР Прилеп, Б.А.(46) од с.Ропотово, општина Долнени, пријавил дека пред болницата „Борка Талески“-Прилеп бил физички нападнат од П.С., С.С., ...
сите 312 | | | веќе видена

Откако вечерва во Кавадарци ракометарите на Вардар ја освоија 15-татат куп-титула во клупската историја, навивачите на „црвено-црните“, популарните „Комити“ ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турска компанија за автомобилски кабли ќе гради фабрика во Бунарџик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: