Вицепремиерот Анѓушев бара косопствениците на неговите фирми да не го примат грантот од Фондот за иновации и да ги повлечат апликациите


Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев ги повика косопствениците на неговите фирми да ја преиспитаат одлуката за аплицирање на мерките од Планот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев ги повлекол фирмите Брако и Каст-инвест од списокот можни добитници на државни пари од Агенцијата за странски ...
| | веќе видена | слични

Печатница „Софија“ денес излезе со сооштение во однос на прозивките по објавувањето на резултатите од повикот на Фондот за иновации и технолошки развој, за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во врска со информациите изнесени на денешната прес конференција на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ ја проследуваме следната реакција: Споменатото лице Весна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Попладнево со сооштение се огласија и од печатницата Софија од Богданци:Би сакале да ве информираме дека со голем ентузијазам и радост аплициравме на повикот ...
| | веќе видена | слични

Фирмата Стратум Рид од Скопје прво ги пишувала проектите на фирмите кои аплицирале за гранд од Фондот за иновации, а подоцна и добила пари за сопствен проект. ...
| | веќе видена | слични

На листата фирми кои не се најдоа меѓу оние кои добија грант од Фондот за иновации е и фирмата на Данчо Стефков.Според она што тој го објави на социјалната ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Скандалот со Фондот за иновации стана како индиската серија „Малечката невеста”, вели Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ. -Трае и трае и трае и никако ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 462 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена

ИНИЦИЈАТИВАТА „ОТВОРЕН БАЛКАН“ ЌЕ ДОНЕСЕ БЕНЕФИТ ЗА ТРИТЕ ЗЕМЈИ Претседателот на Србија Вучиќ додаде дека со ова се докажува дека Србија, Македонија и Албанија ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вицепремиерот Анѓушев бара косопствениците на неговите фирми да не го примат грантот од Фондот за иновации и да ги повлечат апликациите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: