Воз во Грција усмрти двајца мигранти


Остатоци од скопскиот „Голф“ разлетани на десетици метри по железничката пруга, и денеска сведочеа за кобниот судир во кумановско Романовце. На овој премин ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерството за внатрешни работи излезе со детали во врска со вчерашната сообраќајна несреќа во кумановско Романовце во која животот го загубија три лица. Од ...
| | веќе видена | слични

И додека граѓаните и очевидци кои се најдоа на местото на страшната несреќа во која животот го загубија три лица од скопско Арачиново обвинуваа за немање ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Три лица загинаа во несреќа што се случи претпладнево кога товарен воз удрил во автомобил, кај Романовце, кумановско. Несреќата се случила во 11 и 45 часот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Судијата Илија Трпков кој ги осуди т.н организатори на настаните од „27 април по втор пат повеќе верува на зборовите на Александар Василевски-Нинџа отколку на ...
сите 145 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 237 | | | веќе видена

Во соседна србија во градот Врање продолжува трендот македонските државјани повеќе да се вакцинираат против ковид-19 од граѓаните на Врање. Според податоците ...
сите 367 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3.593 тестирања, а регистрирани се 47 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 19, Тетово – 11, Куманово – 6, Битола – 3, Прилеп, ...
сите 314 | | | веќе видена

Албанија и понатаму е една од најкорумпираните земји во Европа, според Индексот за перцепција на корупција и други показатели, пренесува Ора њуз, повикувајќи ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Воз во Грција усмрти двајца мигранти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: