Повлекување од позиција на сила

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ОБАМА НАЈАВИ НАМАЛУВАЊЕ НА ВОЕНИОТ КОНТИНГЕНТ НА САД ВО АВГАНИСТАН Обама најави постепено повлекување на американските сили од Авганистан до 2014 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии
2 копии

Американскиот претседател Барак Обама во обраќањето до нацијата најави повлекување на американските војници од Авганистан, и покрај тоа што од Пентагон доби ...
| | веќе видена | слични

ПАРИЗ - Францускиот претседател Никола Саркози најави постепено повлекување на 4.000 француски војници од Авганистан. Во соопштението се наведува дека ...
| | веќе видена | слични

Останато

– Ако бугарската влада на чело со Петков падна и покрај прифаќањето на бугарските услови, сосема оправдано се наметнува прашањето како треба да заврши владата ...
сите 290 | | | веќе видена

„Европската унија мора конечно да даде зелено светло за отворање на преговорите со Македонија и Албанија“, рече канцеларот Олаф Шолц во Бундестагот, ...
сите 320 | | | веќе видена

ЕУ мора да даде зелено светло за Северна Македонија и Албанија, изјави денеска пред Бундестагот германскиот канцелар Олаф Шолц, прогнозирајќи дека утрешниот ...
сите 616 | | | веќе видена

Човекот кој велеше дека има план на власт да остане дванаесет години, по се изгледа нема да ги дочека ни првите дванаесет месеци.Димитар Ковачевски – Таче, ...
сите 255 | | | веќе видена

Како што најави првиот човек на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимоски, договорите со БЕГ, компанијата која ги имаше лиценците за снабдување на ...
сите 109 | | | веќе видена

Во текот на изминатото деноноќие, руските воздушни сили неутрализирале 500 украински борци, соопштија во средата во руското министерство за одбрана, а ...
сите 124 | | | веќе видена

Незадоволни граѓани се собраа пред Владата. Активисти, експерти, сите оние кои не се согласуваат со францускиот предлог кој предвидува менување на историјата ...
сите 359 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повлекување од позиција на сила

Од:
До кого (е-маил):
Порака: