Квадрадо со порака до Роналдо за бројот „7“ во Јувентус

Колумбиецот од редовите на италијанскиот првак покажа фантастичен гест кон големата ѕвезда која ќе ги засили редовите на Старата Дама. Италија Квадрадо го задолжи дресот со бројот „7“ во редовите на Јувентус, но, сега ќе се раздолжи со истиот по пристигнувањето на Роналдо во тимот од Торино. Самиот Колумбиец му посака среќа на неговиот нов тимски соиграч, а овој гест наиде на воодушевување на љубителите на фудбалот, особено кај фановите на Јувентус, аплаузите отидоа на сметка на Квадрадо кој приреди навистина убав гест. „ Поголем благослов е да дадете отколку да добиете. Биди благословен. Роналдо, ти посакувам многу среќа во новата авантура “ напиша Квадрадо. pic.twitter.com/MYAMcjVyxi
| | веќе видена | слични
4 копии

Фудбалерот на Јувентус, Хуан Квадрадо, му го препушти дресот со број седум на Кристијано Роналдо и побара од навивачите да му изберат нов број. Квадрадо на овој начин му посака добредојде на Роналдо во Јувентус, а навивачите преку социјалните мрежи можеа да учествуваат во анкета и им беше понудено да изберат еден од следните броеви – десет, 16, 21 или 49. Во анкетата учествуваa над 150.000 лица, а најмногу гласови доби бројот 49. Во следниот период се очекува да се огласи и Квадрадо за да соопшти дали во иднина ќе го носи токму овој број.
| | веќе видена | слични

Кристиано Роналдо пред неколку дена и официјално стана нов фудбалер на Јувентус, а во актуелниот шампион на Италија ќе го носи дресот со број седум. Роналдо одлучи да го носи дресот со својот омилен број кој пред неговото доаѓање беше во сопственост на Колумбиецот, Хуан Квардадо кој и воопшто не правеше проблем и со задоволство му го отстапи својот број на Португалецот. Потоа следуваше интересен потег на фудбалерот на Јувентус. Тој преку Твитер направи гласање и остави навивачите да го изберат неговиот нов број. Во понудата Квардадо вклучи четири бројки: 16, 21, 49 и 10. Интересно е што во изборот беше вклучена и „десетката“ која му припаѓа на Паоло Дибала. На крајот најмногу гласови доби бројот 49. Y ahora… ¿Qué número para próxima temporada? E ora … quale numero? @juventusfc @PauDybala_JR #ForzaJuve — Juan Cuadrado (@Cuadrado) July 13, 2018 Квардадо не го бираше неговиот нов број, дозволи тоа га го направат – навивачите!
| | веќе видена | слични

Со доаѓањето на Кристијано Роналдо во Јувентус (официјално тоа ќе биде објавено утре попладне), Хуан Квадрадо се покажа како еден вистински фудбалски „џентлмен". На својот нов колега му го препушти неговиот број „седум" со кој настапуваше во иаминатиот период. Секако, колкава емпатија има тука, секако спрема новиот играч, не би требало да се коментира, но како и да е, сјајниот Колумбиец се досети како да ја донесе конечната одлука, односно кој број на дресот да го земе за наредниот период. На својот твитер профил Квадрадо постави своевидна анкета на која победи бројот „49", што е доста симпатично ако се земе в предвид дека зборот „квадрадо" на шпански значи „на квадрат". А „седум на квадрат" прави збир од 49, па брзоногиот крилен фудбалер ќе го носи токму тој број во наредната сезона. Сјајно и оригинално, зарем не?
| | веќе видена | слични

Хуан Квадрадо покажа голма класа со начинот на кој му го препушти дресот со број „7“ на Кристијано Роналдо, но во ситуација кога најголем дел од фановите го пофалија за срдечната реакција, добар дел од приврзаниците на Јувентус сега се вклучија во една интересна анкета која ја организираше самиот Колумбиец. Квадрадо во овој момент остана без број во својот клуб и допрва треба да одлучи кој број ќе го носи, а за да биде оваа ситуација уште повпечатлива се погрижи колумбискиот репрезентативец кој побара помош од фановите. Крилниот напаѓач ги стави во опција броевите 16, 21, 49 и 10 (последниот на шега поради Пауло Дибала), а резултатот од анкетата во која учествуваа повеќе од 150 илјади фанови е доста необичен. Мнозинството од фановите му предложија на Квадрадо да го избере дресот со број 49, број кој се добива кога бројката 7 ќе се помножи по 7 што во дадената ситуација има доста интересна симболика за дресот кој досега беше во негова сопственост. Сега останува да видиме дали Квадрадо ќе ги послуша фановите… ...
| | веќе видена | слични

 Посебно тоа се однесува на популарните тифози на Јуве. Според последните информации од фудбалската берза Роналдо за 120 милиони евра направи трансфер во Торино. Рамнодушна на оваа вест не остане ниту големата навивачка на Наполи Клаудија Летиција. Атрактивната актерка, водителка и реалити ѕвезда во Италија на социјалните мрежи објави интересна порака за Роналдо доколку тој навистина го облече дресот на „Старата дама“ од Торино, големиот ривал на „нејзиниот“ Наполи. „Кога Јуве ќе го купи Кристијано јас ќе се преселам во Торино. Но, не се грижете, јас одам таму само за да го уморам што повеќе Роналдо. Засекогаш Наполи“, напиша провокативната Клаудија на социјалните мрежи.
| | веќе видена | слични

Ако воопшто имаше дилеми за тоа кој број ќе го добие Кристијано Роналдо во Јувентус, Хуан Квадрадо се огласи на социјалните мрежи за да открие дека ќе му ја отстапува „7-та"Откако во вторникот пристигна официјална потврда за историскиот трансфер, фановите на Јувентус побрзаа да купат дрес од Португалецот. Иако Кристијано се уште не е официјално промовиран и не беше соопштено која бројка ќе ја добие, изминативе денови се бараше дрес повеќе со бројот 7 и презимето на Роналдо. ЦР7 е глобален бренд па веројатно никој не очекува тој да добие друг број. Сепак, за да се расчистат сите дилеми, Хуан Квадрадо се огласи на социјалните мрежи за да соопшти дека му ја отстапува „7-та“ на Кристијано Роналдо. „Радоста е многу поголема кога даваш отколку кога добиваш. Биди благословен пријатели, ти посакувам мнoгу среќа во авантурата“ - гласеше неговиот пост на Твитер.Más bienaventurado es dar que recibir; bendiciones Panita @cristiano en esta nueva aventura#FinoAllaFine#ForzaJuvepic.twitter.com/MYAMcjVyxi Juan Cuadrado ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерот на Јувентус, Хуан Квадрадо, направи убав гест, бидејќи по доаѓањето на Кристијано Роналдо во италијанскиот клуб, реши да му го отстапи својот број на дресот. Неколку неделните преговори помеѓу Реал и Јувентус, во вторникот, завршија успешно и Поругалецот за 1005 милиони евра стана играч на „старата дама“. Новиот соиграч на Роналдо, Квадрадо, реши својата „седумка“ да му ја отстапи на Португалецот и веднаш се пофали на својот профил на „Инстаграм“. „Подобро е чувството кога подаруваш, откако кога нешто добиваш. Добредојде Роналдо! Одиме во авантура“, напишал Квадрадо, а според фотографијата дресот за Роналдо веќе е подготвен. Más bienaventurado es dar que recibir; bendiciones Panita @cristiano en esta nueva aventura #finoallafine #forzajuve ️ A post shared by Juan Cuadrado (@cuadrado) on Jul 11, 2018 at 10:29am PDT
| | веќе видена | слични

Кристиано Роналдо пристигна во Јувентус и лигично беше да го избере дресот со број „седум“ кој е негов заштитен знак. Досегашниот сопственик на дресот со тој број Хуан Квадрадо направи фантастичен гест и му ја подари „седумката“ на Роналдо. „Многу е подобро чувството кога нешто ќе подариш, отколку да ти подарат. Добредојде Роналдо, започнуваме нова авантура“ , напиша Квадрадо на својот Твитер профил. Јувентус веќе почна да продава дресови со бројот седум на Роналдо, па Квадрадо и немаше друг избор, но сепак ова е одличен гест. Más bienaventurado es dar que recibir; bendiciones Panita @cristiano en esta nueva aventura #finoallafine #forzajuve A post shared by Juan Cuadrado (@cuadrado) on Jul 11, 2018 at 10:29am PDT Фото: Квадрадо со стил му ја „подари“ седумката на Роналдо
| | веќе видена | слични

Останато

УХМР за утре најавува сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.Минималните температури од ...
сите 306 | | | веќе видена

Дали се знаеше дека Боки 13 рекетира и заработува милиони. Да, Зоран Заев и СДСМ го знаеа тоа со години, како и Финансиската полиција, и молчеле затоа што ...
сите 60 | | | веќе видена

Владата на денешната седница ја разгледа Информацијата за формирање меѓуресорска работна група за обезбедување натамошен квалитетен развој и имплементација на ...
сите 80 | | | веќе видена

Шефицата на европската дипломатија, Федерика Могерини изјави дека прашањето за проширувањето на ЕУ на Западен Балкан е прашање на помирување и обединување на ...
сите 85 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 137 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Квадрадо со порака до Роналдо за бројот „7“ во Јувентус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: