Заев во Лондон: Со Ципрас избравме да оставиме историски решенија зад нас за нашите граѓани и општества


Премиерката на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска Тереза Меј со посебен гест ги покани премиерите на Република Македонија Зоран Заев, и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Европската Унија и Германија, посебно преку берлинскиот процес, остануваат и понатаму посветени на поддршката на афирмацијата на европските вредности во ...
| | веќе видена | слични

Во Лондон, на кратка средба, канцеларката Angela Merkel ја запознав со подготовките за претстојниот референдум. ЕУ и Германија остануваат силно посветени на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерката на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, Тереза Меј, како исклучително успешна приказна меѓу последните два самита ЕУ-Западен ...
| | веќе видена | слични

Работна агенда на Самитот ЕУ-Западен Балкан во Лондон заврши со заедничка прес-конференција на британската премиерка Меј, на канцеларката Меркел и на ...
| | веќе видена | слични

Седми октомври и 15 јануари се двата датуми до кои Владата на Македонија треба да ги спроведе обврските преземени со Преспанскиот договор. На вчерашниот ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев и владината делегација во состав заменик претседател на Владата задолжен за европски прашања, ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Најголема опасност според медицинските лица, претставува зголемената концентрација на ПМ 2.5 честички во воздухот, а загадувањето од шумските пожари се смета и ...
сите 106 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 43 | | | веќе видена

ОБЈАВЕНО ПИСМОТО НА УНГАРСКИОТ ПРЕМИЕР АДРЕСИРАНО ДО ПРЕТСЕДАТЕЛOT НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ, ШАРЛ МИШЕЛ Писмото е резултат на неодамнешните посети на унгарскиот ...
сите 119 | | | веќе видена

Американската компанија за кибер безбедност „CrowdStrike“ од вчера е познато име од погрешни причини, откако неуспешното ажурирање на софтверот предизвика ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев во Лондон: Со Ципрас избравме да оставиме историски решенија зад нас за нашите граѓани и општества

Од:
До кого (е-маил):
Порака: