Прототема: Огромни пари поврзани со името Македонија


6 копии

Главната опозициска партија на Мицотакис во Грција има завидни осум проценти предност пред владејачката левичарска партија на Ципрас, покажа најново ...
| | веќе видена | слични

И покрај притисокот за предвремени избори по летото, извесно е дека владата на премиерот Алексис Ципрас планира да одржи парламентарни избори, заедно со ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Нова демократија, Кирјакос Мицотакис од парламентарната говорница упати остри критики и обвинувања до грчката коалициска Влада, за време на ...
| | веќе видена | слични

Зоран, го знаеш ли регионот на Преспа? Вака отприлика почнува, барем според промотивното видео на грчката Влада, финалниот телефонски разговор меѓу премиерите ...
| | веќе видена | слични

Прво соседната земја, Владата од Скопје да ги исполни обврските од договорот за името, па потоа во јануари или февруари ќе разговараме за тоа како ќе се ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Нова демократија Кирјакос Мицотакис од парламентарната говорница упати остри критики и обвинувања до грчката коалициска Влада, за време на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Денеска во седиштето на СДСМ, кандидатура за внатрепартиските непосредни избори поднесе Јован Деспотовски, соопштија од СДСМ. Како што се вели во соопштението ...
сите 308 | | | веќе видена

Миле Зечевиќ, долгогодишен истакнат член на СДСМ, и поранешен организациски секретар на партијата, реши да не се кандидира на партиските избори за лидер на ...
сите 236 | | | веќе видена

Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на загинатите граѓани во автобуската ...
сите 727 | | | веќе видена

Од Државниот пазарен инспекторат велат дека Законот предвидува, прво, укажување до трговците за отстранување на недостатоците во спроведувањето на Законот. ...
сите 203 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ продолжува јавно да бара одговори од власта која за автобуската несреќа во која 45 наши сограѓани ги загубија своите животи, се уште нема никаква ...
сите 376 | | | веќе видена

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 155 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прототема: Огромни пари поврзани со името Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: