Ливерпул ја заврши најважната работа во преодниот рок, потпиша нов договор со Салах!


Навивачите на Ливерпул можат да здивнат, нивната најголема ѕвезда Мохамед Салах уште долго ќе го носи црвениот дрес откако стави потпис на нов петгодишен договор. Англија Ливерпул утринава потврди дека потпишале нов договор со Мохамед Салах. „Ливерпул може да потврди дека Мохамед Салах потпиша нов долгогодишен договор со клубот“, стои во соопштението на „црвените“, според медиумите се работи за договор со 2023 година. Салах имаше неверојатна сезона во Ливерпул постигнувајќи 44 голови во 52 настапи во сите натпреварувања. Со што стана втор играч во историјата на клубот со најмногу погодоци во една сезона, прв е Јан Раш со 47. Салах беше најдобар стрелец во Премиерлигата минатата сезона и прогласен за најдобар фудбалер. „Потписот на Салах покажува две работи многу јасно, неговата верба во Ливерпул и нашата верба во него. Ние сакаме талентите од светска класа да го имаат Енфилд како место каде ќе ги исполнат нивните професионални соништа и амбиции и заедно работи да го оствариме тоа. Кога некој како Мо Салах ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најголемата ѕвезда на Ливерпул, Могамед Салах пред неколку дена стави потпис на нов договор и се обврза на верност кон „црвените“ до 2023 година. Меѓутоа, со продолжувањето на договорот не завршија шпекулациите за неговата иднина, бидејќи англиските медиуми тврдат дека Салах може да замине за одредена сума на пари. „Тоа што Салах потпиша нов договор не мора да значи дека Ливерпул не е повеќе клуб што продава. Ако Реал Мадрид понуди, на пример, 220 милиони евра, Салах би можел да замине, а Ливерпул пак ќе стане клуб од кој заминуваат играчите“, истакна Џон Барнс , некогашниот напаѓач на англискиот гигант. „Погледнете, Роналдо би можел да го напушти Реал, Левандовски може да си замине од Баерн, а Нејмар од ПСЖ. Тоа покажува дека дури и најголемите клубови на светот всушност можат да ги продадат најдобрите“, додава Барнс. Дали „кралевите“ ова лето ќе се обидат да стигнат до потписот на Салах, останува да видиме.
| | веќе видена | слични

Одличниот египетски интернационалец, Мохамед Салах пред неколку денови ја продолжи соработката со премиерлигашот Ливерпул со што се стишија шпекулациите дека уште ова лето може да го напушти клубот од „Енфилд Роуд“. Меѓутоа овој став и мислење не го дели легендата на „црвените“, Џон Барнс кој верува дека Салах и покрај договорот може да биде продаден ако за него прстигне понуда од 200 милиони фунти. -Новиот договор за Салах не значи дека Ливерпул повеќе не е клуб што продава. Секој клуб е продавачки клуб. Ако Реал Мадрид понуди 200 милиони фунти за Салах, тогаш ќе отиде и Ливерпул ќе биде продавачки клуб. Роналдо би можел да го напушти Реал Мадрид, Левандовски би можел да го напушти Баерн Минхен. Нејмар може да го напушти и ПСЖ, па дури и најголемите клубови во светот се клубови што продаваат. Новиот договор за Салах значи оти е посветен на Ливерпул и сака да остане да види колку далеку можат да стигнат, -порача Барнс за „Дејли Стар“.
| | веќе видена | слични

Ливерпул можеби му дадоа на Мохамед Салах нов петгодишен договор, но поранешниот фудбалер на „црвените“, Џон Барнс вели дека тие веднаш би го продале ако се појават Реал Мадрид со 200 милиони фунти на масата. Салах, по блескавата прва сезона со Ливерпул со 44 гола, стана вистински херој на навивачите, и иако тимот на Јирген Клоп според Барнс „не сака да продава“, неизвесноста во Реал Мадрид по најавеното заминување на Кристијано Роналдо значи дека шпанскиот гигант ќе биде подготвен да даде многу пари за засилувања. „Тоа што Салах го потпиша новиот договор не значи дека Ливерпул нема да го продадат. Секој клуб е таков. Ако дојдат Реал Мадрид со 200 милиони фунти, тогаш тој веднаш ќе замине. Роналдо може да замине, Роберт Левандовски исто така, а и Нејмар може да оди од ПСЖ ако цената е вистинска“, вели Барнс. Фото: ЕПА
| | веќе видена | слични
4 копии

Ливерпул до Бешикташ испратил понуда за трансфер на Домагој Вида, објави порталот „Спортклуб“ повикувајќи се на свои извори во турскиот клуб. Според истиот извор, клубот од „Енфилд“ бил подготвен за хрватскиот дефанзивец да плати 20 милиони фунти. Hırvatistan, FIFA Dünya Kupası Son 16 Turu'nda Danimarka ile karşılaşacak. #CRO Başarılar #DomagojVida Good Luck
| | веќе видена | слични

Според пишувањето на медиумите во Турција, хрватскиот репрезентативец на Домагој Вида се наоѓа на мета на Ливерпул. Вида е играч на Бешиткаш, а со своите одлични настапи на Мундијалот привлече внимание од разни клубови. Наводно за Вида во игра се три клуба. Најмногу понудил Ливерпул (13 милиони фунти), додека Лестер понудил 12, а Евертон 10. Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп сака дополнително да го засили тимот со што би требал по титулата во англиското првенство. Клоп размислува да игра со тројца играчи последната линија. Вида пред шест месеци пристигна во Бешиташ, а претходно го носеше дресот на Динамо Киев, Баер, Динамо Загреб и Осијек. Да потсетиме, Ливерпул во своите редови веќе го има хравтскиот дефанзивец, Дејан Ловрен. Liverpool make offer for Croatia international Domagoj Vida #FutureFest18 https://t.co/xk9daDBplF pic.twitter.com/iFemyk480u — GoalBall (@goalballng) July 6, 2018  Клоп во Ливерпул сака да оформи хрватски тандем?
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерлигашот Ливерпул на својата официјална веб-страница објави нов долгорочен договор со египетскиот напаѓач Мохамед Салах. Условите на договорот не се прикажани, но според британскиот печат, договорот со 26-годишниот играч е со важност до 2023 година, а неговата плата пораснала од 100 на 200 илјади фунти неделно. Така египетскиот репрезентативец стана најплатен играчи на Ливерпул. Салах во англискиот клуб пристигна во јуни 2017 година од Рома. Играчот беше прогласен за најдобар играч во минатата сезона на шампионатот во Англија. Тој на 52 натпревара за „црвените“ од Енфилд постигна 44 гола.
| | веќе видена | слични
2 копии

Египетската атракција Мохамед Салах потпиша нов договор со Ливерпул кој ќе го задржи во клубот до 2023 година. Тој реши да ја докаже лојалноста која ја чувствува кон клубот и да им стави крај на сите шпекулации околу неговото потенцијално заминување во Реал Мадрид. Јирген Клоп беше презадоволен од потпишувањето на договорот и изјави дека „овој потег кажува многу за амбициите на Ливерпул за следната сезона“. Договорот кој го потпиша Мохамед Салах ја потврдува неговата соработка со Ливерпул во наредните пет години. Во него нема откупна клаузула бидејќи Ливерпул и Салах сметаат дека се совршена комбинација заедно, па не размислуваат за раскин на соработката. Јирген Клоп рече дека договорот е наградата за играчот кој минатата сезона постигна 44 гола на 52 натпревари. „Сега се јасни две работи – нашата верност кон него (Салах) и неговата верност кон клубот. Сакаме да имаме играчи од светска класа кои ќе си ги остварат соништата во Ливерпул и секојдневно работиме на остварување на истото. Кога некој како Салах ќе ...
| | веќе видена | слични

Новиот договор е потпишан само после една година соработка за која Салах стана еден од најважните фудбалери на Ливерпул. Во изминатите 12. месеци репрезентативецот на Египет постигна 44. гола во 52.натпревари, а го предводеше ливерпул и до финалето на Лигата на шампионите во кое беа поразени од Реал Мадрид. „Оваа постапка на Салах кажува две работи. Неговара верба во ливепул и нашата верба во него" - изјави тренерот на "црвените" Јирген Клоп. „ Сакаме врвните играчи да сфатат дека местото им е на 'Енфилд' и дека тука можат да ги реализираат своите амбиции и своите соништа. Кога некој како Мо Салах вели дека тоа е неговиот дом, тоа говори се". Како што наведуваат британските медиуми, договорот нема излеззна клаузула.
| | веќе видена | слични

Условите на договорот не се прикажани, но според британскиот печат, договорот со 26-годишниот играч е со важност до 2023 година, а неговата плата пораснала од 100 на 200 илјади фунти неделно. Така египетскиот репрезентативец стана најплатен играчи на Ливерпул. Салах во англискиот клуб пристигна во јуни 2017 година од Рома. Играчот беше прогласен за најдобар играч во минатата сезона на шампионатот во Англија. Тој на 52 натпревара за „црвените“ од Енфилд постигна 44 гола. 
| | веќе видена | слични

Останато

Во понеделник на 20 јануари во судница за случајот ТНТ е повикана докторката која на еден од обвинетите во случајот, Тони Трајковски му издаде медицинска ...
сите 395 | | | веќе видена

Хрватскиот репрезентативец и екс-вардарец Игор Карачиќ делуваше и тоа како расположено и самоуверено по четвртата победа на Хрватска на Европското првенство, ...
сите 622 | | | веќе видена

Иранците вчера ги погребаа своите државјани кои се најдоа меѓу 176-те загинати во соборениот украински авион во Техеран, додека на универзитетите ширум Канада ...
сите 380 | | | веќе видена

Попладнево во 15 и 40 минути на КАРИЛ им подлегна на повредите 37-годишната жена која утринава со тешки повреди и скршеници на главата и внатрешно крварење, во ...
сите 141 | | | веќе видена

Конзистентност имаше во една од клучните пораки што вчера за време на посетата на Македонија ја испрати еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји – неговата ...
сите 302 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска во Скопје се сретна со италијанскиот амбасадор Карло Ромео. На средбата, информираат од МВР, амбасадорот ...
сите 117 | | | веќе видена

Започна главната фаза 14. Европското првенство, но луѓето од ЕХФ го одбележаа првиот дел и направија листа од десетте најтрактивни погодоци. Еден е дело на ...
сите 132 | | | веќе видена

Фај Данвеј (79) е најпозната по улогата во Бони и Клајд, а кога беше фотографирана во опуштено издание без шминка, популарната актерка никој не ја ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ливерпул ја заврши најважната работа во преодниот рок, потпиша нов договор со Салах!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: