Мицкоски: Со влада каде премиерот бара мито европска иднина нема - потребни се оставки


Одговор на новинарско прашање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Прашање: Денеска вицепремиерот Бујар Османи побара од опозицијата да се изјасни ...
| | веќе видена | слични
7 копии
6 копии
4 копии

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, се сретна со британскиот амбасадор Чарлс Герет по повод завршувањето на неговиот мандат. Османи му се ...
| | веќе видена | слични

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи оствари средба со Амбасадорот на Обединетото Кралство во Република Македонија, ...
| | веќе видена | слични

Пораки за единство и одговорност за евроинтеграциите на Македонија, за кои според Брисел, веќе е јасен патот, апели од власта за придонес и поддршка од сите ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски беше на одбележувањето на 70 години од прогонот на Македонците од Егејска Македонија. По одбележувањето, тој на ...
| | веќе видена | слични

До 17 јули Македонија ќе го формира преговарачкиот тим со Европската унија. Со доаѓањето на еврокомесарот Хан почнува и скирининг процесот, унијата во следните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вкупно 723 лица го искористиле правото на глас во рамки на денешното гласање на лица заболени од КОВИД-19 и во самоизолација, информираше денеска Државната ...
сите 600 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 124 | | | веќе видена

Нема пораст на процентот на хоспитализирани пациенти со Ковид-19 во земјата.Како што истакна денеска министерот за здравство, Венко Филипче, на утринскиот ...
сите 150 | | | веќе видена

Мандатар ќе биде оној кој ќе добие најмногу гласови, или во превод- оној за кого ќе се определат граѓаните, а не партиите. На само неколку дена пред финалната ...
сите 202 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 292 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 228 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 68 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Со влада каде премиерот бара мито европска иднина нема - потребни се оставки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: