Му излегле од кола и го претепале – животот на 21-годишно момче во опасност

Дваесет и едногодишно момче било претепано до бессознание на автобуска постоја во Скопје. Според полицијата, инцидентот се случил вчера во времето од 17,30 до ...
| | веќе видена | слични

Полициската станица од општа надлежност Струмица поднесе кривична пријава против М.В. (27), државјанин на Босна и Херцеговина, поради постоење основи на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Крвнички претепатан Никола Саздовски – Саздо, дел од навивачката група „Комити“ двајца притворени Никола Саздовски – Саздо, 20-годишно момче, дел од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

СВР – Скопје поднесе кривична пријава до ОЈО – Скопје против К.А. (40) поради основи на сомнение дека сторил кривично дело „убиство“. Пријавениот кривичното ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски очекува огромна победа. „Огромна победа е во најава, луѓето се обединуваат околу обновата, луѓето се решени, ...
сите 406 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил објави фотографии од новиот паркинг на клиничкиот кампус „Мајка Тереза“. -Кога сликите сами ...
сите 151 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети денеска пред Парламентот изјави дека кандидатот за прв премиер Албанец Насер Зибери нема ниту ...
сите 235 | | | веќе видена

Нашата земја сега е призната од целиот свет, исто како и јазикот и идентитетот. Затоа, тие не треба да се прават патриоти. Ова го порача лидерот на СДСМ Зоран ...
сите 156 | | | веќе видена

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ го осуди снимањето и објавувањето на разговори кои, како што посочуваат, се водени на средба со претседателот на ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Му излегле од кола и го претепале – животот на 21-годишно момче во опасност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: