Демонстрации во Скопје – еве што се случуваше


Протест против договорот со Атина за новото име на Македонија повторно се oдржа синоќа пред Собранието во Скопје, во организација на групата „Млади за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Навивачката група Комити за време на протестот пред Собрание неколку пати фрлаше со петарди кон полицијата, но не предизвикаа инцидент, а имаше обид од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пред Собранието на Македонија вчера се одржа мирен протест под мотото „Никогаш Северна, секогаш Македонија“ организиран од Млади на Македонија. Протестот беше ...
| | веќе видена | слични

Навивачката група „Комити“ се приклучи на протестот пред Собрание, организиран против промената на името. Тие дојдоа со запалени бакли и ги обиколија ...
| | веќе видена | слични

Aктерката Арна Шијак, беше повредена минатата недела во протестите пред Собранието на Република Македонија против договорот со Грција. Таа вечерва им се обрати ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Под мотото „Никогаш Северна, секогаш Македонија“ пред Собранието на Република Македонија се одржува протест против Договорот за спорот за името во организација ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

– Ако бугарската влада на чело со Петков падна и покрај прифаќањето на бугарските услови, сосема оправдано се наметнува прашањето како треба да заврши владата ...
сите 290 | | | веќе видена

„Европската унија мора конечно да даде зелено светло за отворање на преговорите со Македонија и Албанија“, рече канцеларот Олаф Шолц во Бундестагот, ...
сите 320 | | | веќе видена

ЕУ мора да даде зелено светло за Северна Македонија и Албанија, изјави денеска пред Бундестагот германскиот канцелар Олаф Шолц, прогнозирајќи дека утрешниот ...
сите 616 | | | веќе видена

Човекот кој велеше дека има план на власт да остане дванаесет години, по се изгледа нема да ги дочека ни првите дванаесет месеци.Димитар Ковачевски – Таче, ...
сите 255 | | | веќе видена

Како што најави првиот човек на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимоски, договорите со БЕГ, компанијата која ги имаше лиценците за снабдување на ...
сите 109 | | | веќе видена

Во текот на изминатото деноноќие, руските воздушни сили неутрализирале 500 украински борци, соопштија во средата во руското министерство за одбрана, а ...
сите 124 | | | веќе видена

Незадоволни граѓани се собраа пред Владата. Активисти, експерти, сите оние кои не се согласуваат со францускиот предлог кој предвидува менување на историјата ...
сите 359 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Демонстрации во Скопје – еве што се случуваше

Од:
До кого (е-маил):
Порака: