Крос превзеде вина за голот на Шведска и порача: Треба да имате муда за...


Тони Крос практично ја спаси Германија од елиминација на мундијалот откако во 95. минута мајсторски погоди од слободен удар и донесе важна победа од 2-1 над ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германските медиуми воопшто не се штедат со зборовите за да го опишат разочарувањето кое владее во оваа земја по непосакуваниот и шокантен колапс на тимот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германската репрезентација го продолжи негативниот тренд на шампионите од претходните две Светски првенства и испадна уште во групната фаза од ...
| | веќе видена | слични

Германски Билд на идентичен начин го пренесе тоа што Германија го стори во полуфиналето од претходното Светско првенство во Бразил каде ја освои светската ...
| | веќе видена | слични

Германија забележа само една победа и претрпе два порази, а оној вчерашниот од Јужна Кореја направи да биде последна во групата Ф, што всушност е најголемо ...
| | веќе видена | слични

Репрезентацијата на Германија вчера претрпе пораз од Јужна Кореја (0:2) и испадна од Светското првенство во Русија. Угледниот германски весник „Билд“ најави ...
| | веќе видена | слични

Германските фудбалски фанови се шокирани од раната елиминација на СП во Русија, но јасно е дека причините треба да се бараат во своите редови, пред се поради ...
| | веќе видена | слични

Љубителите на спортското обложување со задоволство се обидуваат да ги предвидат случувањата на СП во Русија, а тоа понекогаш навистина не е воопшто едноставна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

– Ако бугарската влада на чело со Петков падна и покрај прифаќањето на бугарските услови, сосема оправдано се наметнува прашањето како треба да заврши владата ...
сите 290 | | | веќе видена

„Европската унија мора конечно да даде зелено светло за отворање на преговорите со Македонија и Албанија“, рече канцеларот Олаф Шолц во Бундестагот, ...
сите 320 | | | веќе видена

ЕУ мора да даде зелено светло за Северна Македонија и Албанија, изјави денеска пред Бундестагот германскиот канцелар Олаф Шолц, прогнозирајќи дека утрешниот ...
сите 616 | | | веќе видена

Човекот кој велеше дека има план на власт да остане дванаесет години, по се изгледа нема да ги дочека ни првите дванаесет месеци.Димитар Ковачевски – Таче, ...
сите 255 | | | веќе видена

Како што најави првиот човек на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимоски, договорите со БЕГ, компанијата која ги имаше лиценците за снабдување на ...
сите 109 | | | веќе видена

Во текот на изминатото деноноќие, руските воздушни сили неутрализирале 500 украински борци, соопштија во средата во руското министерство за одбрана, а ...
сите 124 | | | веќе видена

Незадоволни граѓани се собраа пред Владата. Активисти, експерти, сите оние кои не се согласуваат со францускиот предлог кој предвидува менување на историјата ...
сите 359 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Крос превзеде вина за голот на Шведска и порача: Треба да имате муда за...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: