Ким неочекувано се прошета низ Сингапур пред утрешната средба со Трамп


Ким Џонг-Ун, кој изминативе години ретко можеше да се види надвор од својата изолирана земја, се прошета низ Сингапур во пресрет на утрешната историска средба ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

Станува збор за хотелот „ Capella “ сместен на островот Сентоса во Сингапур, долго се шпекулирало на прашањето за тоа каде ќе бидат сместени Трамп и Ким, и ...
| | веќе видена | слични

Како што пренесуваат руските медиуми, деновиве во Кремљ пристигнало писмо од Пјонгјанг со прилично интересна содржина. Севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун му ...
| | веќе видена | слични

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун наводно декаска допатувал во двнодневна посета во Кина, како што се претпоставува, на средба со кинескиот државен врв за да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот Сашко Јанчев, во однос на измените во ЗОРОДУ и отворањето на министерство за енергетика, рударство и минерални суровини, потсети на седницата во ...
сите 389 | | | веќе видена

-Сè уште собираме податоци за да го разбереме мнозинството, но сè уште има мнозинство што ја поддржа Урсула, но и партиите кои не се дел од ова мнозинство ...
сите 362 | | | веќе видена

Автор на фељтонот е проф. д-р Игор Јанев, а неговото истражување и анализа се дел од научноистражувачката активност на Институтот за политички студии (ИПС) од ...
сите 130 | | | веќе видена

„Нетанјаху нè спречува да тргнеме кон вистинска победа (во Газа)“, рече Ганц во телевизиско обраќање, наведувајќи дека одлуката да ја напушти владата била ...
сите 250 | | | веќе видена

Судскиот совет на денешната 490-та седница ја разгледа и едногласно усвои новата Комуникациската стратегија на Судскиот совет и судовите на Македонија ...
сите 92 | | | веќе видена

Бајден го изјави ова за време на посетата на гробиштата на американските војници во Белу, Франција, каде што присуствуваше на 80-годишнината од истоварувањето ...
сите 235 | | | веќе видена

По сите предизборни врескања, ВМРО-ДПМНЕ молчеливо (повторно) заврши во прегратката на "непријателот", напиша Фатмир Битиќи на фејсбук. „ Ако ништо друго, ...
сите 12 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ким неочекувано се прошета низ Сингапур пред утрешната средба со Трамп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: