Ново судско рочиште за „ТНТ“


10 копии

Го прочитав текстот на договорот со Грција, објавен во медиумите. Во меѓувреме прочитав дека владата веќе го усвоила на вонредна владина седница. Препорачувам ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Некогашниот премиер Никола Груевски, на социјалната мрежа фејсбук објави текст во врска со договорот за името. Експремиерот голем дел посветува и на себе, ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот премиер Никола Груевски со своја анализа на договорот меѓу Македонија и Грција се обрати на Фејсбук. Тој вели дека тоа e национална катастрофа. ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот премиер, Никола Груевски, се огласи на Фејсбук во врска со договорот со Грција. „Јавно отфрленото во 2009-тата – денес прифатено, но во далеку ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Тој на социјалната мрежа Фејсбук објави две негови изјави од времето кога беше премиер, истакнувајќи дека предлогот Северна Македонија е неприфатлив за него. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ова е полоша верзија од онаа што ја отфрливме во 2009 година, напиша во коментар на својот профил на „Фејсбук“ поранешниот премиер Никола Груевски за договорот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако во четвртокот мандатарот Христијан Мицкоски го доби мандатот за формирање на влада, а ноќта меѓу петокот и саботата на пленарна седница во Собранието ...
сите 384 | | | веќе видена

Седумдесет и четиригодишен маж загина на патот откако во него удрил мотоциклист Министерството за внатрешни работи соопшти детали за сообраќајката што се случи ...
сите 247 | | | веќе видена

Иако центристичките, либералните и социјалистичките партии ќе го задржат мнозинството во парламентот од 720 места, изборите им нанесоа удар на лидерите на ...
сите 293 | | | веќе видена

Сончево и многу топло ќе биде денеска времето. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен и југозападен правец. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и ...
сите 254 | | | веќе видена

САД побарале гласање во Советот за безбедност на ОН за нивната нацрт-резолуција со која се поддржува планот за „итно прекин на огнот со ослободување на ...
сите 219 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џозеф Бајден денеска објави дека постигнал договор со францускиот претседател Емануел Макрон за користење на профитот од замрзнатите ...
сите 328 | | | веќе видена

Денеска (09.06.2024) во 00.20 часот полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ја лишиле од слобода З.К.(27) од Скопје поради ...
сите 189 | | | веќе видена

Повеќе од 60 државни агенции, затвори, здравствени и кулутурни институции, во кои на раководните функции директор или заменик-директор ќе бидат поставени ...
сите 21 | | | веќе видена

Наталитетот во Македонија значително опаѓа. Од година во година се помалку деца се раѓаат, и покрај постојаните укажувања, овој факт воопшто не е променет, ...
сите 120 | | | веќе видена

Компаниите кои се надлежни за парното греење во Скопје се во последни пресметки за нивните оперативни трошоци кои треба да ги достават во Регулаторната ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ново судско рочиште за „ТНТ“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: