Александар Василевски-Нинџа сам се пријавил во Кривичен


Два мобилни телефони, во период од осум дена, биле пронајдени кај Александар Василевски -Нинџа, кој е во притвор во истражниот затвор „Скопје“, како обвинет за ...
| | веќе видена | слични

Обезбедувањето во истражниот затвор во Шутка, за недела дена откако се предаде Александар Василевски – Нинџа, еден од главните обвинети за организираниот напад ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии
2 копии
повеќе

Останато

Во неодамнешното гостување во централниот дневник на Сител, универзитетскиот професор Александар Спасеновски разговараше за значајните влијанија на изборите за ...
сите 462 | | | веќе видена

По големиот пораз на партијата Ренесанса на изборите за Европскиот парламент, Макрон најави предвремени избори за долниот дом на парламентот, кои треба да се ...
сите 315 | | | веќе видена

Филипче пред членовите на партијата во Охрид и Струга ја претставил програмата за претседател ветувајќи дека СДСМ ќе биде ефикасна и функционална партиска ...
сите 223 | | | веќе видена

Израелската војска (ИДФ) денеска соопшти дека нејзините воздушни сили погодиле 35 цели низ Појасот Газа, додека групата Хамас соопшти дека еден од нивните ...
сите 455 | | | веќе видена

Делегатите од Карпош, Битола и Куманово се оние чие отсустуво на конгресот на СДСМ, на кој Димитар Ковачевски требаше да реферира за историски најголемиот ...
сите 245 | | | веќе видена

Германскиот канцелар Олаф Шолц ја отфрли опцијата за одржување предвремени парламентарни избори, како по примерот на Франција, по лошите резултати на неговата ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Александар Василевски-Нинџа сам се пријавил во Кривичен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: