Пасквал призна: Македонија е силна, ние сме пред елиминација

Македонската ракометна репрезентација доживеа безболен пораз со 26:25 во Романија, но се радува на нов пласман на Светското првенство, овојпат во Германија и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонската ракометна репрезентација ќе го одигра првиот натпревар од баражот на 10 јуни во Скопје со почеток од 20.30 часот, додека реваншот против Романија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонската ракометна репрезентација се квалификува за Светското првенство во Германија и Данска, откако загуби од Романија во вториот натпревар игран во Клуж ...
| | веќе видена | слични

После завршувањето на средбата меѓу Романија и Македонија повеќе причини за славење и задоволство имаше кај нашите репрезентативци. Тие успеаја да се изборат ...
| | веќе видена | слични

И покрај поразот од Романија со 26:25, ракометната репрезентација на Македонија обезбеди настап на Светското првенство кое ќе се одржи во Германија и Данска на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
сите 302 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ кое во меѓувреме продолжува со протестно блокирање раскрсници, утре одговор за преговорите со Бугарија очекуваат од министерот за надворешни работи ...
сите 408 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што попладнево се случи на регионалниот пат кај долнореканското село Скудриње. По извршениот увид, ...
сите 80 | | | веќе видена

Целосно укинување од утре на полицискиот час и на ограничувањето од максимум 100 гости на свадби и прослави, како и дозвола за организација на настани, ...
сите 92 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пасквал призна: Македонија е силна, ние сме пред елиминација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: