Ова е моменталната состојба на граничните премини


5 копии

Патниот правец од мотел „Дреново“ до Росоман од 9:20 часот е во целосен прекин поради сообраќајна несреќа. Сообраќајот, како што информира Авто мото сојузот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
2 копии

Поради извлекување на товарното возило од синоќешната сообраќајка, во прекин е патот Градско - Прилеп кај мотел Дреново, информира Верољуб Додевски, портпарол ...
| | веќе видена | слични

Во текот на денешното понеделничко претпладне времето во давава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди додека од пладневните часови па натаму повторно ...
| | веќе видена | слични

СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози.ВНИМАТЕЛНО: АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 778 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ова е моменталната состојба на граничните премини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: