ВМРО-ДПМНЕ: Владата треба да сноси одговорност за лошите економски политики


Девастирачките податоци за економски раст од само 0,1%, сосекувањето на градежништвото, катастрофална реализација на капиталните инвестиции, потфрлањето во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Тој ги изнесе аргументите за економскиот раст кои зборуваат за 0,1 отсто раст на БДП. Земјоделството порасна за 6,5%, индустријата 5,5%, трговијата на големо ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во вечерашната емисија на телевизија Телма гостуваа поранешниот министер за финансии и актуелен универзитетски професор Трајко Славески и вице премиерот Кочо ...
| | веќе видена | слични

Во вчерашната емисија Отворено со Младен Чадиковски на телевизија 24 гостуваа градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев, Вице премиерот Кочо Анѓушев, Бранко ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев повторно најави зголемување на даноците! Ова е јасно признание за економската катастрофа што и се случува на Македонија. Ова е уште една одлука на ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев повторно најави зголемување на даноците. Ова е јасно признание за економската катастрофа што ѝ се случува на Македонија, реагиаат денеска од ...
| | веќе видена | слични

Ако Македонија сака да го постигне планираниот економски раст од 3,2 проценти за годинава, владата ќе мора посериозно да „запне“ со реализацијата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 778 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Владата треба да сноси одговорност за лошите економски политики

Од:
До кого (е-маил):
Порака: