Повредата на Ланцини, шанса за Икарди !?

Хорхе Сампаоли не беше воопшто наклонет кон големите ѕвезди при селектирањето на конечните 23-ца фудбалери на кои ќе смета на Светското првенство, но ако за ...
| | веќе видена | слични

Oвој Мундијал веројатно е последна шанса за Лионел Меси да стигне до титулата шампион на светот со „Гаучосите“. Аргентина во Русија ќе игра во група со ...
| | веќе видена | слични

Светското првенство во Русија е пред самиот почеток, во четврток големиот фудбалски турнир се отвора со дуелот помеѓу домаќинот и Саудиска Арабија. СП 2018 ...
| | веќе видена | слични

Хорхе Сампаоли доби незгоден удар на една недела пред почетокот на Светското првенство во Русија, откако вчера беше потврдено дека Мануел Ланцини мора да ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Приказна за мали деца, вака според аналитичарот Агим Јонуз и некогашен портпарол на Влада во времето на СДСМ, единствено може да се објасни обидот на закана од ...
сите 257 | | | веќе видена

Досега во САД биле тестирани позитивни 1,9 милиони деца на возраст од 5 до 11 години, 8.300 биле хоспитализирани, а една третина од нив починале Независното ...
сите 830 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими членовите на заедничкиот интердисциплинарен комитет на експерти за историски, археолошки и образовни прашања ...
сите 190 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Гевгелија од ВМРО-ДПМНЕ, Андон Сарамандов, им се заблагодари на граѓаните за огромната поддршка којашто прудонесе за убедливата ...
сите 101 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во денешното гостување во емисијата „Став“ на локалната ТВ Плус потенцираше дека ...
сите 173 | | | веќе видена

Изгореа бараките на поранешниот суд за прекршоци, а пожарот го зафати и соседниот хотел. Пожарникарите имаа проблем да најдат хидранти за да повлечат вода. ...
сите 71 | | | веќе видена

Мојата порака е борба, посебно до прогресивните сили, чуварите на иднината, интеграциската иднина на нашата земја и чуварите на вредностите на едно општество ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повредата на Ланцини, шанса за Икарди !?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: