Група А: Египет се моли во Салах за место пред Русија и Уругвај


Победничкиот гол на Уругвај против Египет на Светското првенство ги избезуми учениците од едно основно училиште во Уругвај, а видеото во кое децата го слават ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Напаѓачот на Уругвај, Луис Суарез во натпреварот против Египет пропушти неколку одлични прилики да постигне гол, но за негова среќа Уругвајците на крајот ...
| | веќе видена | слични

Уругвајскиот репрезентативец Луис Суарез значајно се подобри во однос на неговиот последен натпревар на Светското првенство пред четири години кога го гризна ...
| | веќе видена | слични

Уругвај иако беше фаворит многу потешко од очекувањата стигна до победата. Египет добро се држеше иако беше без Салах, Уругвај стигна до победата со голот на ...
| | веќе видена | слични

Натпреварот меѓу Египет и Уругвај е денеска прв на програмата на Светското првенство во фудбал во Русија. Во 14 часот започнува дуелот од групата А, двата ...
| | веќе видена | слични

Гери Линекер секогаш е познат по тоа што дава искрени и исклучително реални коментари за случувањата во фудбалот, а во текот на Светското првенство крајно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шилегов изгуби во Скопје со разлика од 8.000 гласа, граѓаните во огромен број се определија за промени. Народот јасно даде глас против власта и против силно ...
сите 468 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците Арбен Таравари во интервју за Сител обвини дека во првиот круг на локалните избори, по нивните математики и ...
сите 349 | | | веќе видена

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 377 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 124 | | | веќе видена

Обединување со граѓаните, со сите демократски и прогресивни групи и поединци, за да продолжи развојот на општините, порача денеска од Битола генералниот ...
сите 173 | | | веќе видена

-До Општинската изборна комисија за вториот круг локални избори, во Кичево се доставени рекорден број барања на лица болни и изнемоштени кои побарале своето ...
сите 303 | | | веќе видена

Одиме по граѓаните, тропаме по вратите, ја бараме нивната поддршка едноставно она кое што е потребно и покрај огромната предност на ВМРО-ДПМНЕ во првиот круг ...
сите 314 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска во Радовиш оствари средба со граѓаните и со пензионерите, кои ги повика на 31 октомври обединети заедно да ја донесат ...
сите 167 | | | веќе видена

Првиот човек на Директоратот за билатерални односи со европски држави, Методија Белевски бил високиот функционер од МНР кој вршел политички притисоци врз ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Група А: Египет се моли во Салах за место пред Русија и Уругвај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: