Елези: Се зајакнува системот за спречување перење пари и финансирање тероризам


4 копии

Перењето пари и финансирањето тероризам не се феномени кои ја заобиколуваат Македонија. Напротив, како дел од глобалната финансиска мрежа и правно – деловниот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Обвинителката Ивана Трајчева од Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција донела наредба за вештачење во предметот за злоупотреба на ...
| | веќе видена | слични

Истрагата за перењето пари во НЛБ банка опфати осуммина, меѓу кои екс министер од владата на Груевски и Ахмети, поранешен директор на банката, адвокат, нотар и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Останато

ПРОВОКАЦИИ ОД БУГАРИЈА, ВЛАДАТА ВЕЛИ ТОА Е ПРОТИВ ДОБРОСОСЕДСТВОТО Целата историска наука во Македонија се заснова на лаги и фалсификат, изјави проф. Кирил ...
сите 601 | | | веќе видена

Италија има моќен почеток на Европското првенство, а најголем виновник за тоа е Роберто Манчини кој создаде тим во фантастичен дух, Азурите делуваат како ...
сите 101 | | | веќе видена

Вчера во 18.35 часот на магистралниот пат Штип – Радовиш, патничко возило „форд мондео“, со штипски регистарски ознаки, управувано од С.А.(40) од Германија, со ...
сите 444 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Елези: Се зајакнува системот за спречување перење пари и финансирање тероризам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: