Приведена албанска државјанка при претрес во угостителски објект во Теарце

Албанската државјанка Л.М. (28) по полноќ била приведена во Полициската станица Тетово за понатамошна постапка по претрес извршен од полициски службеници од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Дваесетгодишен струмичанец и негови пријатели со камења, стапови и секира нападнале продавачка затоа што не сакала да му даде пиво на вересија. Нејзиниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вистинска драма се одвивала во селото Баница во Струмица, каде настанала ѕтепачка во која учесниците искористиле што им дошло при рака. Во 21.00 часот во ...
| | веќе видена | слични

Продавачка во маркет во село Баница, струмичко била нападната од муштерија откако му кажала дека не може да земе пиво без да плати. Напаѓачот К.Р. побарал да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера во 21.00 часот во Секторот за внатрешни работи Струмица, Л.В. (33) од с.Баница, струмичко, пријавила дека истиот ден околу 16.00 часот, додека работела ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Млад маж од струмичко физички нападнал продавачка, а потоа во налет на гнев демолирал куќа, продавница и возила бидејќи не му дала пиво на вересија Претепал ...
| | веќе видена | слични

Револтиран физички го нападнал и нејзиниот сопруга, а потоа со уште неклку лица ја демолирале продавницата. МВР соопшти дека Л.В. (33) од с.Баница ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот почесен конзул на Република Македонија во Хрватска, на сѝоцијалните мрежи гои честита изборот на новата ректорка на универзитетот Св Кирил и ...
сите 65 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот и екс дипломат во регионов Раиниер Јаарсма смета дека последната анкета на ИПИС (Институт за политички истражувања Скопје на ...
сите 75 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, кој неодамна го освои својот трет мандат на изборите во Турција, го објави составот на новата влада, откако свечено ја ...
сите 204 | | | веќе видена

Метеорологот Славчо Попоски со нови метео прогнози. „ И во текот на целата наредна седмица во Македонија продолжува МНОГУ НЕСТАБИЛНОТО време, со честа појава ...
сите 213 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 2 јуни просечната часовна цена на еден мегават час ...
сите 97 | | | веќе видена

Актуелниот турски претседател Реџеп Таип Ердоган освои 52,18 отсто од гласовите во вториот круг од претседателските избори во таа земја. Ова официјално го ...
сите 289 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведена албанска државјанка при претрес во угостителски објект во Теарце

Од:
До кого (е-маил):
Порака: