Продолжува доминацијата на Реал Мадрид во шампионската лига


Познатиот аргентински стручњак, Цезар Луис Меноти кој ќе остане запаметен во историјата како човекот кој им го донесе првиот трофеј на „гаучосите“ на СП (1978 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На специјални погодоци имаме специјални реакции, а тоа последно го видовме на финалната средба од Лигата на шампионите меѓу Реал Мадрид и Ливерпул каде на ...
| | веќе видена | слични

Вчерашното финале од Лигата на Шампионите низ еден цртеж. Карикатурата на фудбалскиот карикатурист Омар Момани. Омар и е познат на фудбалската јавност како ...
| | веќе видена | слични

Карим Бензема без никаков сомнеж го постигна најбизарниот гол во историјата на финалињата во Лигата на шампионите, погодок кој посебно ќе биде во сеќавање на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот почесен конзул на Република Македонија во Хрватска, на сѝоцијалните мрежи гои честита изборот на новата ректорка на универзитетот Св Кирил и ...
сите 65 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска, на покана на турските власти, во Анкара присуствуваше на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот ...
сите 287 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот и екс дипломат во регионов Раиниер Јаарсма смета дека последната анкета на ИПИС (Институт за политички истражувања Скопје на ...
сите 407 | | | веќе видена

Тепачка меѓу повеќе лица се случила доцна синоќа во скопското село Волково, информираат од МВР. Според информациите, вчера во 23.45 часот било пријавено дека ...
сите 268 | | | веќе видена

Мала машина во срцето приклучена на батерии или живот на батерии. Вака Боре Минов, член на Здружението „Храбро срце“ во видео разговор за МИА го опишува ...
сите 121 | | | веќе видена

Неуспехот да се смири ситуацијата на северот на Косово ќе има негативни последици, а Европската унија е подготвена да спроведе решителни мерки во оваа прилика, ...
сите 608 | | | веќе видена

Народот јасно гледа дека состојбата е неподнослива со уништената економија, доста е од националните предавства и порази кои што ги организира и во континуитет ...
сите 133 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 2 јуни просечната часовна цена на еден мегават час ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжува доминацијата на Реал Мадрид во шампионската лига

Од:
До кого (е-маил):
Порака: