Проф. д-р Тања Каракамишева-Јовановска: НОН-ПЕЈПЕР РЕАЛНОСТ


Министерката Женевиев Дариесек, државен секретар во Министерството за вооружени сили на Република Франција изјави дека нон пејперот во врска со проширувањет на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Отпорот на Франција, Холандија, Белгија, Луксембург и Данска пред сѐ се однесува на Албанија, која голем број други земји членки би сакале да ја видат во пакет ...
| | веќе видена | слични

Преку строг и правичен пристап Холандија продолжува да ја поддржува евро-атлантската интеграција на Македонија, вели во изјава за Сител амбасадорот Ваутер ...
| | веќе видена | слични

Напредок и реформи има, но тие мора да продолжат со засилено темпо. Ова го напиша Холандскиот амбасадор во земјава Ваутер Пломп, на писмено прашање на Канал 5. ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Холандија отсекогаш била и ќе продолжи да биде пријател и партнер на Македонија и да ја поддржува нејзината евроатланска интеграција врз основа на строг и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Амбасадата на Франција со став дека, заклучоците за Македонија изнесени во „нон пејперот“ не се конечни, и дека ставот на Франција ќе биде дефинитивно утврден ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот почесен конзул на Република Македонија во Хрватска, на сѝоцијалните мрежи гои честита изборот на новата ректорка на универзитетот Св Кирил и ...
сите 65 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска, на покана на турските власти, во Анкара присуствуваше на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот ...
сите 287 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот и екс дипломат во регионов Раиниер Јаарсма смета дека последната анкета на ИПИС (Институт за политички истражувања Скопје на ...
сите 407 | | | веќе видена

Тепачка меѓу повеќе лица се случила доцна синоќа во скопското село Волково, информираат од МВР. Според информациите, вчера во 23.45 часот било пријавено дека ...
сите 268 | | | веќе видена

Мала машина во срцето приклучена на батерии или живот на батерии. Вака Боре Минов, член на Здружението „Храбро срце“ во видео разговор за МИА го опишува ...
сите 121 | | | веќе видена

Неуспехот да се смири ситуацијата на северот на Косово ќе има негативни последици, а Европската унија е подготвена да спроведе решителни мерки во оваа прилика, ...
сите 608 | | | веќе видена

Народот јасно гледа дека состојбата е неподнослива со уништената економија, доста е од националните предавства и порази кои што ги организира и во континуитет ...
сите 133 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 2 јуни просечната часовна цена на еден мегават час ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Проф. д-р Тања Каракамишева-Јовановска: НОН-ПЕЈПЕР РЕАЛНОСТ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: