СДСМ: Нема кој друг да ја насочи опозициската енергија против власта, освен Црвенковски

„Не гледаме кој друг би можел да ја насочи опозициската енергија против оваа забегана и насилничка власт, освен Бранко Црвенковски“, изјави денеска Калинка ...
| | веќе видена | слични

Централниот партиски одбор на СДСМ синоќа закажа партиски конгрес за 3 јули. Лидерот на партијата, Бранко Црвенковски им се обратил на присутните со зборовите ...
| | веќе видена | слични

Милчо Велески Бранко Црвенковски и натаму на кормилото на СДСМ. Доби бланко поддршка од партиското раководство. Ниту понудил оставка за изборниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Централниот одбор на СДСМ донесе одлука на 3 јули партијата да одржи Конгрес за гласање на доверба на партиски органи. „Расположението и атмосферата на ...
| | веќе видена | слични

Сценариото според кое лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски ќе си поднесе оставка, ама раководството нема да ја прифати, продолжува понатаму. Партиски извори ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На утрешното чевствување на 151-вата година од раѓањето на македонскиот револуционер Гоце Делчев, официјално ќе присуствува делегација од бугарскаа влада, ...
сите 494 | | | веќе видена

За ваков настан како чествувањето на Гоце Делчев и со големото полициско присуство се покажува едно нешто дека македонско-бугарските односи се на најниското ...
сите 512 | | | веќе видена

На 03.02.2023 во 11.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Н.А.(19) од село Слупчане, општина Липково. При претрес во неговиот ...
сите 432 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 589 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ Али Ахмети вечерва ги продолжи средбите со граѓаните, овој пат со жителите на општина Јегуновце. Покрај претседателот Ахмети, говор пред ...
сите 138 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Нема кој друг да ја насочи опозициската енергија против власта, освен Црвенковски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: