Скандалот со непотизмот во АВРМ го обелодени Николова од СДСМ уште во февруари

Веднаш по дуелот на Заев и Мицкоски на МРТ со реакција на тврдењата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, излезе директорката на Агенцијата за вработување, Билјана ...
| | веќе видена | слични

Разговорите за името отвораат прашања и создаваат „шумови“ меѓу двете земји. Грчката опозиција бара одговори, македонскиот претседател ги црта неговите линии. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

За одлучувачки се смета телефонскиот разговор меѓу Заев и Ципрас во текот на неделава, најверојатно во среда, но и поддршката од меѓународните партнери на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Вечерва во емисијата „Топ Тема“ гостуваше директорот на јавно здравје, Арбен Зибери кој што посочи дека поради новостаната ситуација со нагло зголемување на ...
сите 446 | | | веќе видена

Полупразни или целосно празни се угостителските објекти во Кавадарци. Угостителите алармираат дека ограниченото работење може да стави клуч на врата на нивните ...
сите 242 | | | веќе видена

Почитувањето на мерките за заштита, носење маска, шал или марама, одржување дистанца, хигиена и дезинфекција остануваат единствениот начин, единствениот ...
сите 209 | | | веќе видена

Ова е последна опција, која би требало да се користи само во најитни ситуации, рече Еспер на брифинг во Пенатгон Секретарот за одбрана на САД Марк Еспер, вели ...
сите 353 | | | веќе видена

Американската детска телевизиска станица „Никелодион“, синоќа запре да емитува програма во период од осум минути и 47 секунди. Толку долго афроамериканецот ...
сите 268 | | | веќе видена

Околу 100 нови случаи со коронавирус се потврдени во изминатите 24 часа, но се уште се работат и други земени брисеви, информираа од Институтот за јавно ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скандалот со непотизмот во АВРМ го обелодени Николова од СДСМ уште во февруари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: