Екс премиерот Никола Груевски доби две години за случајот „Тенк“ - одбраната најави жалба


Ова е пресудата за случајот Тенк на Специјалното јавно обвинителство во кој за набавката на блиндираниот мерцедес од 600 илјади евра, беа обвинети екс ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на оглас бара фирма која ќе го сервисира мерцедесот од скоро 600.000 евра, а за чија што набавка неодамна на две години затвор беше осуден поранешниот ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

Службата за општи и заеднички работи на Владата на Република Македонија распиша тендер во вредност од 27.559 илјади евра за одржување и поправка на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Службата за општи и заеднички работи при Владата на електронскиот систем за јавни набавки објави оглас за прибирање понуди за сервисирање на блиндираното ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

Спроведувањето на пописот во време на пандемија е голем предизвик, но процесот може да се спроведе и заврши по сите здравствени протоколи, рече министерот за ...
сите 468 | | | веќе видена

Вратите на кафеаните и рестораните од денеска ќе бидат отворени до 21 часот. Во главниот град раздвижено. Д ел од граѓаните вечерва решија да ги посетат ...
сите 340 | | | веќе видена

Руската полиција денеска ја приведе Љубов Собољ, соработничка на затворениот руски опозициски лидер Алексеј Навални, која заедно со него ја има основано ...
сите 216 | | | веќе видена

По вчерашната инаугурација на Џо Бајден за американски претседател, на социјалните мрежи со молскавична брзина се прошири лажна слика, а еве за што поконкретно ...
сите 197 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 71 | | | веќе видена

Денес околу 06,25 часот во СВР Штип било пријавено дека во село Грдовци, кочанско настанал пожар во куќата сопственост на А.J.(48).Откако интервенирала ...
сите 202 | | | веќе видена

Досега во повеќе наврати известувавме дека може да се добие од нашата вакцина, но од Владата не покажаа интерес за тоа, велат од Руската амбасада во Скопје. – ...
сите 121 | | | веќе видена

Наша цел е по најавениот попис на населението во април, следниот попис да биде исклучиво базиран на податоци од регистри, изјави вечерва директорот на Заводот ...
сите 42 | | | веќе видена

Барса дури на продолженија го скрши отпорот на третолигашот Корнеља во Копа дел Реј, голманот на домаќините им одбрани пенали на Пјаниќ и Дембеле но не можеше ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Екс премиерот Никола Груевски доби две години за случајот „Тенк“ - одбраната најави жалба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: