Охридските судии на ниво, Шкендија победник во Купот на Македонија (видео)


Фудбалерите на Шкендија ги обединија клупските титули во македонскиот фудбал. Тетовските „црвено црни“ на трофејот од Првата лига ја додадоа титулата од Купот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Деновиве нагло порасна бројот на нови случаи со КОВИД-19. Во текот на вчерашниот ден беа регистрирани 62 нови случаја, но и двајца починати. По олабавување на ...
сите 639 | | | веќе видена

Директорот на финансиска полиција Арафат Муареми, е во самоизолација откако бил во контакт со Мухамед Зекири.„Сакам да ве известам дека во последните денови ...
сите 231 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски вчера, по седницата на Советот за безбедност, откри дека партиите биле блиску до договор за датум за избори, но последните два ...
сите 158 | | | веќе видена

 Според него тоа е датумот што го исполнува и законскиот рок од 22 дена до избори по завршување на вонредна состојба. Спасовски од Куманово ја повика ...
сите 197 | | | веќе видена

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 357 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 100 | | | веќе видена

Избори мора да има час поскоро, бидејќи најважно за државата и за граѓаните е што поскоро да добиеме институции со целосна функционалност, инсистираат од ...
сите 350 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Охридските судии на ниво, Шкендија победник во Купот на Македонија (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: