Амди Бајрам за влегувањето во Влада: Свртев нов лист!


1 Многу е возбудлив животот во Македонија. Си легнуваме како Македонци. И сабајлето сите се будиме како илинденци. И тоа без ниту еден испукан куршум. И без ...
| | веќе видена | слични

Новиот партнер на Владата на Заев во парламентарното мнозинство, Амди Бајрам, во интервју за 1ТВ вели, тој е политичарот кој ги научил сите останати како да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Почитуван премиере Заев сакам да ви ја пренесам пораката од граѓаните на Шутка: Не не гласаа граѓаните за да го воскреснете Амди Бајрам од мртвите и за да го ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Лидерот на Обединетата партија за еманципација на Ромите (ОПЕР), Неждет Мустафа, денеска на прес-конференција во општина Шуто Оризари го изрази незадоволството ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Расте незадоволството по одлуката на премиерот Зоран Заев за вклучувањето на пратеникот Амди Бајрам во коалиционото семејство. Градоначалникот на најголемата ...
| | веќе видена | слични

Местото на Амди Бајрам во владината коалиција ги налути останатите ромските партии кои му се лојални на Заев. Местото на Амди Бајрам во владината коалиција ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иран остана без претседател. По бројните контроверзни информации, доцна синоќа беше потврдено дека Ебрахим Раиси загинал во хеликоптерска несреќа. Иранската ...
сите 308 | | | веќе видена

„Состојбата на пациентот е стабилна. Клиничката слика се поправа, тој комуницира“, соопшти преку Фејсбук болницата од Банска Бистрица во која тој лежи.Нападот ...
сите 458 | | | веќе видена

Вакви појави, појави на корупција и криминал се нешто за што се говри долго време. Тука е и недовербата во судството за која говорат истражувањата на јавно ...
сите 433 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху ја нарече „скандалозна“ одлуката на главниот обвинител на Меѓународниот кривичен суд (МКС) Карим Кан да побара налог за ...
сите 318 | | | веќе видена

Мајк В. Поп Гинов кој живее во Шведска, е лицето за кое пред два дена беше објавено до МВР дека е уапсен за загрозување на сигурноста на претседателката на ...
сите 237 | | | веќе видена

Полицијата во Хрватска соопшти дека е покрената истрага против 55-годишната жена по што поднеле и кривична пријава за сторено кривично дело фалсификување ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Амди Бајрам за влегувањето во Влада: Свртев нов лист!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: