Најкрвав ден од почетокот на конфликтот во Појасот Газа помеѓу движењето Хамас и Израел


Деца, жени, новинари се дел од жртвите кои денеска беа убиени од страна на израелската армија во досега најкрвавите протести во Појасот газа, поради одлуката ...
| | веќе видена | слични

Израелската војска испали тенковски гранати на пунктот Хамас во појасот Газа, пренесуваат медиумите од Израел.Како што се наведува во соопштението, се работело ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
3 копии

Повеќе од 10.000 Мароканци денеска се собраа на улиците на Казабланка, протестирајќи поради одлуката на САД да ја премести амбасадата во Израел од Тел Авив во ...
| | веќе видена | слични

Во понеделникот Израелците убија невооружени Палестинци во Газа, а уште двајца беа убиени следниот ден. Илјадници луѓе беа повредени додека протестираа против ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Сенатот на САД го одобри новиот пакет помош од 40 милијарди долари за Украина. Претставничкиот дом минатата недела гласаше за пакетот. Се очекува американскиот ...
сите 275 | | | веќе видена

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 381 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 338 | | | веќе видена

Се зголемуваат тензиите во зоната на одговорност во Западниот воен округ на Русија, а државата презема интензивни мерки за да се спротивстави на тоа, изјави ...
сите 320 | | | веќе видена

Според украинскиот претседател Володимир Зеленски, руските наводи за употребено ласерско оружје сведочат за неуспехот на инвазијата. Зеленски изјави дека ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најкрвав ден од почетокот на конфликтот во Појасот Газа помеѓу движењето Хамас и Израел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: