(Видео) Груевски: И Општина Новаци набавила возило со фирма што не е генерален застапник


Експремиерот Никола Груевски на една од паузите на денешното судење за предметот „Тенк“ повтори дека судскиот процес за него бил политичка хајка. „Целата ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Пресудата за ослободување на Зоран Заев од секаква вина за случајот „Поткуп“ е црн ден за македонското судство. Таа покажа дека законите не важат за ...
| | веќе видена | слични

Судот утре има закажано рочиште на кое треба да се донесе пресуда за случајот „Тенк“, но според европското право пресуда за овој случај не може да има, поради ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев пред десетина дена одговарајќи на новинарско прашање најави дека екс премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски ќе биде прогласен за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Зоран Заев е по втор пат амнестиран политичар за очигледен криминал и повторно избега од соочување со правдата и со одговорност за криминално однесување, ...
| | веќе видена | слични

Ниту во СДСМ, ниту кој било граѓанин верува дека Зоран Заев е најчесниот човек во Македонија. Никој не верува дека Заев е невин, а сведокот во случајот Поткуп ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пред една недела, на 14-ти мај, поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски кажа дека постоеле најави и медиумски натписи во кои се тврдело ...
| | веќе видена | слични

Ослободителната пресуда на премиерот Заев за „Поткуп“ е донесена под политички притисок на власта, обвини ВМРО- ДПМНЕ. За партијата со денешната пресуда на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 493 | | | веќе видена

Талат Џафери е најдобриот претседател што додега го имал законодавниот дом - тврди неговиот заменик Горан Мисовски. Одговарајќи на новинарски прашања не сакаше ...
сите 293 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 347 | | | веќе видена

Се враќа довербата на граѓаните во штедењето во домашната валута, денарот. Ова секако дека е резултат и на фактот што првата монетарна куќа во земјава, ...
сите 172 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Груевски: И Општина Новаци набавила возило со фирма што не е генерален застапник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: