ВМРО-ДПМНЕ е за лидерска средба веднаш, еден човек не смее да го носи решението за цела држава


ВМРО-ДПМНЕ останува на ставот дека е потребна лидерска средба за името, на која освен преговарачите во случајот, премиерот Зоран Заев и министерот за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонската радио телевизија подготвува студио во кое ќе се одржи дуелот меѓу премерот Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во среда, објави ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Интегрален текст од говор на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Секоја генерација студенти која што поминала во клупите во факултетот кај мене ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Студентите си заминуваат од Македонија - она за тоа што ние ги учевме, она за што ние ги обучувавме не можеме како Македонија да го користиме. Ја напуштија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска беше во посета на селото Љубанци, тој порача дека Македонија ќе победи, но за да дојде до таа победа ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 493 | | | веќе видена

Талат Џафери е најдобриот претседател што додега го имал законодавниот дом - тврди неговиот заменик Горан Мисовски. Одговарајќи на новинарски прашања не сакаше ...
сите 293 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 347 | | | веќе видена

Се враќа довербата на граѓаните во штедењето во домашната валута, денарот. Ова секако дека е резултат и на фактот што првата монетарна куќа во земјава, ...
сите 172 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ е за лидерска средба веднаш, еден човек не смее да го носи решението за цела држава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: