Сребро со златен сјај: Заминуваат како хероини


Ракометарките на ЖРК Вардар веќе ги спакуваат куферите...Синоќа со забава и торта се збогуваа, дел од нив ќе играат во ист тим, а дел од нив ќе бидат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Капитенот на Вардар, Јованка Радичевиќ беше една од најемотивните меѓу ракометарките и една од оние која во ниту еден момент не ги криеше солзите поради ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сенатот на САД го одобри новиот пакет помош од 40 милијарди долари за Украина. Претставничкиот дом минатата недела гласаше за пакетот. Се очекува американскиот ...
сите 275 | | | веќе видена

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 382 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 338 | | | веќе видена

Според украинскиот претседател Володимир Зеленски, руските наводи за употребено ласерско оружје сведочат за неуспехот на инвазијата. Зеленски изјави дека ...
сите 88 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сребро со златен сјај: Заминуваат како хероини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: