Одлична домаќинка: Кога Емина готви, на фановите им течат лиги

Популарната пејачка Емина Јаховиќ на своите фанови им откри што им подготвува на синовите за вечера и им даде идеја со што и тие би можеле да го израдуваат своето семејство. „Вечерва правиме скара дома. За децата. Изгледа добро, зарем не? зборува таа во текот на снимката поради која на многумина им се пријаде месо на скара.
| | веќе видена | слични
2 копии

Емина Јаховиќ прво ја израдува јавноста со промоција на својот нов албум а потоа следеше веста за нејзиниот развод. Иако изминатата година кружеа шпекулации за нејзиниот брак со Мустафа Сандал и ситуацијата помеѓу нив, сепак никој не очекуваше дека работата е толку сериозна. По што пејачката собра храброст и јавно објави на својот Инстаграм профил дека нивниот брак завршил.По оваа објава Емина не беше достапна за медиумите нуту пак даваше било какви интервјуа. Се до пред неколку недели кога одлучи да си ја отвори душата и проговори како изгледа нејзиниот живот по разводот.За српскиот портал „MONDO" пејачката изјавила дека изминатиот период бил исклучително тежок за неа и нејзините деца. На прашањата од нејзините пријателки како изгледа периодот „развод" Емина го опишала како моментот пораѓај.„Болката која ја чувствуваш во мометот кога на свет носиш нов живот, е иста како и сега. Мораш да поминеш низ болна фаза за да дојдат убави моменти. Секако ова е метафора која можеби само јас ја разбирам" - низ смеа ...
| | веќе видена | слични

Убавата пејачка  одржа концерт во Инџија во чест на шестиот роденден на еден познат шопинг центар. За Емина ова беше првиот јавен настап по најавата за развод од сопругот, турскиот пејач и продуцент Мустафа Сандал.
| | веќе видена | слични

Емина , по сите скандали со распадот на бракот , се фрли на вежбање. Таа на Инстаграм објави видеа како вежба бокс . На снимката се гледа борбената страна на Емина, која со сета сила го удара тренерот. Очигледно , тенингот во теретана и со боксерски ракавици и помага да го задржи убавиот и здрав изглед на телото.  
| | веќе видена | слични

Останато

Зоран Заев и неговиот клан секојдневно продолжуваат да го понижуваат народот. Како што беше Заев осомничен за Поткуп, а Зоран судски реформатор, така ...
сите 124 | | | веќе видена

Врховниот лидер на Иран, Ајатола Али Хаменеи, во вторникот изјави дека Иран ќе продолжи да ги намалува своите обврски во рамките на нуклеарниот договор, ...
сите 89 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во интервју за МИА му порача на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски доколку има какви било докази за инволвирани високи функционери ...
сите 207 | | | веќе видена

Нежни женски прсти, со црвен лак на ноктите, бројат и ги редат во скапа торба Луи Витон, дел од 1,5 милиони евра кои им биле исплатени на Бојан Јовановски ...
сите 433 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 142 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 103 | | | веќе видена

Руските комичари Вован (Владимир Кузнецов) и Лексус (Алексеј Стољаров) во пресрет на претседателските избори во Украина три пати разговарале со косовскиот ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одлична домаќинка: Кога Емина готви, на фановите им течат лиги

Од:
До кого (е-маил):
Порака: