Десетина лица повредени на геј-парадата во Сплит

2 копии

Останато

Вчера, градоначалникот на Битола соопшти дека на првата следна седница на Советот на општина Битола, ќе поднесе иницијатива, за доделување награда од страна ...
сите 990 | | | веќе видена

На планината Серта утрово е замаглено и не може да се види дали, каде и колку гори пожарот, кој избувна минатата среда, вели директорот на ЦУК Стојанче Ангелов ...
сите 1002 | | | веќе видена

Седуммесечното бебе, кое беше пронајдено напуштено во Велес, по една недела од приемот на Одделот за педијатрија и неонатологија во велешката општа Болница, се ...
сите 162 | | | веќе видена

Поради експлозија на шахта на булеварот Крсте Мисирков, кој претежно се протега низ Бит Пазар, жена завршила со изгореници во клиничкиот центар, соопшти МВР. ...
сите 259 | | | веќе видена

Од 20.50 часот вечерва е нормализиран сообраќајот на регионалниот пат Неготино – Штип преку превојот Серта, во двата правца и за сите видови возила, соопшти ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Десетина лица повредени на геј-парадата во Сплит

Од:
До кого (е-маил):
Порака: