Синоптичарите ја соопштија најновата прогноза: Еве што се најавува за викендов


Најнова метео прогноза. Во наредните денови продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
| | веќе видена | слични

На Балканот до крајот на денот ќе биде променливо време со локална појава на дожд, а слично време ќе има и утре. Ќе дува слаб и умерен западен и северозападен ...
| | веќе видена | слични
14 копии
10 копии

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, попладне ќе има повремен локален дожд и ретки грмежи. Утринската температура ќе се движи од шест до ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Охрид, 12. мај 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со умерена облачност, попладне ќе има повремен локален дожд и ретки грмежи. УВ индексот ќе биде 7, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Израелската армија ја гранатираше територијата на Либан во знак на одмазда откако беа истрелани ракети нејзината територија кон Израел. „Шест ракети беа ...
сите 624 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски во гостување во Тема на денот на Сител телевизија истакна дека отсликувањето на вредностите на СДСМ е пресликано ...
сите 368 | | | веќе видена

Претседателот на државата, Стево Пендаровски вели дека доколку Законот за легализација на дивоградбите по втор пат биде донесен од страна на пратениците тој ќе ...
сите 290 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Синоптичарите ја соопштија најновата прогноза: Еве што се најавува за викендов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: