Симеоне суспендиран и за финалето на Лига Европа


2 копии

Навивачите на Атлетико Мадрид соопштија дека се гневни на УЕФА по објавувањето на информацијата за бројот на билети што ќе ги добијат клубовите за финалето на ...
| | веќе видена | слични

Тој има понуда од Хјустон Динамо, кој е дел од МЛС. Триесет и четири годишниот фудбалер има добиено предлози од уште три клубовци - Чикаго Фајер, Монтреал ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Италијанскиот напаѓач ја крена на нозе Франција. Франција Напаѓачо на француска Ница, Марио Балотели по крајот на актуелната сезона сигурно ќе си замине од ...
| | веќе видена | слични

Интересна реакција на искусниот француски фудбалски стратег која за момент стана хит. Франција За Олимпик Марсеј победата од дуелот против Ница со 2-1 ...
| | веќе видена | слични

Марио Балотели самиот најави дека ова ќе биде последна сезона за него во францускиот фудбал, а по се изгледа, италијанскиот напаѓач предвреме го одигра ...
| | веќе видена | слични

Марсеј со голот на Димитри Паје во вториот дел оствари исклучително важна победа од 2:1 над Ница, триумф со кој тимот кој ќе игра во финалето во Лига Европа ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелската армија ја гранатираше територијата на Либан во знак на одмазда откако беа истрелани ракети нејзината територија кон Израел. „Шест ракети беа ...
сите 624 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски во гостување во Тема на денот на Сител телевизија истакна дека отсликувањето на вредностите на СДСМ е пресликано ...
сите 368 | | | веќе видена

Претседателот на државата, Стево Пендаровски вели дека доколку Законот за легализација на дивоградбите по втор пат биде донесен од страна на пратениците тој ќе ...
сите 290 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Симеоне суспендиран и за финалето на Лига Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: