Вознемирувачко: Погледнал кон зградата и се заледил, кога ќе видите што прави ова дете на прозорецот од 7. кат ќе ви се слоши


На интернет е објавена вознемирувачка снимка на која се гледа како дете излегло низ прозорец и стои на прозорската даска на 7. кат од една зграда во Бразил. Детето балансирало на окапникот и во еден момент ја турнало ролетната. Изгледало како детето да си игра жмурки несвесен за опасноста во која се наоѓа. Во еден момент дури ја кренал и ногата и стоел само на една нога. Локалните медиуми јавија дека сопственикот на зградата дошол до станот на седмиот кат кога видел како детето стои на работ на смртта. На крајот детето сепак успеало да се врати во станот неповредено. Не е јасно дали родителите на детето биле во станот додека се одигрувала оваа драма.
| | веќе видена | слични

На Фејсбук страницата „Дневна доза просечен Далматинец“ осамна фотографија од „лтни старки“ која веднаш стана хит на Фејсбук. „Само кај нас постојат летни стари“, пишува во опис на фотографијата која многумина намсеа и предизвика бројни реакции. Не е првпат Далматинците да покажат истенчен вкус за мода. Внимание привлече и оваа госпоѓа со малку необичните чевли.
| | веќе видена | слични

Девојка од Виетнам упорно се обидувала да ги намести градите гледајќи се во одразот на автомобилско стакло. Ги допирала градите од сите страни, па дури на крајот и го чепкала носот. Потполно се опуштила, но шок следувал кога возачот на автомобилот во еден момент го отворил прозорецот. Девојката веднаш потоа побегнала, а за нејзината реакција се говори ширум светот.
| | веќе видена | слични

Секси пијанстката се сликаше гола, само во танга и ги покажа бујните гради и задникот. По раскинувањето на долгогодишната врска со Јелена Розга, вплови во романса со пијанистката Лола Астанов. Стјепан Хаусер не крие дека е среќен покрај сегашната избраничка, а за нејзиниот изглед многумина зборуваат. Мажите му завидуваат, а Лола докажа дека има и зошто и тоа со најновата фотографија. Имено, секси пијанистката се сликала гола, само по танга гаќички, покажувајќи го задникот и градите.
| | веќе видена | слични

Обожаваме да гледаме поучни видео снимки, а на наша (и ваша) среќа интернетот е преполн со разни генијални „направи сам проекти“ од кои можеме многу да научиме. Следното видео доаѓа од Јутјуб каналот „La Fabrique DIY“, а прикажува еден човек кој од обичен трупец направил нешто што ќе ве воодушеви. Погледнете го видеото и споделете со пријателите:
| | веќе видена | слични

Поранешниот вереник на пејачката Јелена Розга откако ја остави пејачката среќата ја најде во Лола Астанов со која пред еден месец стапи во брак. Очигледно неговата сопруга сака да стане популарна како неговата поранешна вереница, па се повеќе го привлекува медиумското внимание во јавноста. Овој пат таа се фотографираше топлес, а фотографијата ја прикачи на својот Инстаграм профил, погледнете.
| | веќе видена | слични

Една италијанска компанија за производство на обувки развила патики кои сами се обвиткуваат околу вашата нога, и ви даваат чувство на удобност. Погледнете како тоа изгледа во пракса:
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 182 | | | веќе видена

Британската конзервативна партија ќе избира нов лидер меѓу Борис Џонсон и Џереми Хант, кој ќе биде и нов премиер на државата.По серијата гласања, Џонсон и Хант ...
сите 106 | | | веќе видена

Пратеникот Антонио Милошоски прашува „Дали тоа и хрватската министерка за надворешни работи, Марија Пејчиновиќ Буриќ шири лажни вести дека неколку ЕУ-земји се ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вознемирувачко: Погледнал кон зградата и се заледил, кога ќе видите што прави ова дете на прозорецот од 7. кат ќе ви се слоши

Од:
До кого (е-маил):
Порака: