137 прекршочни пријави за насилство на геј парадата во Сплит

групата основана по нападот на активистите на геј-парадата во Сплит се наоѓа под истрага. Истражните органи треба да утврдат кој стои зад оваа група и дали има ...
| | веќе видена | слични

Прва, а можеби и последна геј парада во Сплит Се почна кога воинствените демонстранти врз поворката почнаа да фрлаат камења, шишиња, саксии со цвеќе, петарди и ...
| | веќе видена | слични

Останато

На планината Серта утрово е замаглено и не може да се види дали, каде и колку гори пожарот, кој избувна минатата среда, вели директорот на ЦУК Стојанче Ангелов ...
сите 960 | | | веќе видена

Полицијата сомничи 53 годишен жител на Струмица дека извршил обљува врз малолетно лице со пречки во развојот. Како што соопштија од СВР Струмица, осомничениот ...
сите 232 | | | веќе видена

Топлото време негативно влијае врз земјоделството. Почвата поизразено ја губи влагата, а културите се принудени интензивно да транспирираат. При недостиг на ...
сите 254 | | | веќе видена

Синот на независниот претседателски кандидат на САД, Роберт Ф.Кенеди Џуниор, кој инаку е внук на познатиот Џон Ф. Кенеди, на Икс објави снимка од разговор меѓу ...
сите 26 | | | веќе видена

Владимир Зеленски сака да го вклучи НАТО во украинскиот конфликт, а учеството на една земја од алијансата во конфликтот со Русија ќе значи светска војна – ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

137 прекршочни пријави за насилство на геј парадата во Сплит

Од:
До кого (е-маил):
Порака: