Во сабота голема акција за чистење и разубавување на животната средина


Во сабота, 5 мај, на иницијатива на градоначалникот на Град Скопје и претседател на ЗЕЛС, Петре Шилегов, ќе се спроведе голема акција за средување, чистење и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во валандовското село Чалакли денеска беше отворен 27.Меѓународен фестивал Пролетни веселби во чест на празникот Х’дерлез. Во декември 2017 година овој настан ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на туристичката сезона во Дојран денеска се одржа акција за чистење и уредување на која учествуваа премиерот Зоран Заев, повеќе министри во Владата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Државата ќе ѝ помогне на Општина Дојран да го врати долгот од 150.000 евра кон ЕУ, оти пред четири години општинското раководство ја прекршила постапката при ...
| | веќе видена | слични

Присуствував на свеченото отворање на 27. Меѓународен фестивал на македонско-турските пролетни веселби во чест на празникот Х'дерлез, во валандовското село ...
| | веќе видена | слични

Градот Скопје се вклучи во големата акцијата за чистење и разубавување на животната средина која се организира на иницијатива на Заедницата на единиците на ...
| | веќе видена | слични

Државата ќе и помогне на општина Дојран да го врати долгот кон ЕУ во висина од 150 илјади евра кои ги бара оти била прекршена постапката за реконструкција ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 650 | | | веќе видена

ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
сите 241 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 124 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во сабота голема акција за чистење и разубавување на животната средина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: