Турција дава гаранции за Гадафи ако ја напушти земјата

2 копии

Либиската државна телевизија емитувала видео снимка на која либискиот лидер Моамер Гадафи игра шах со претседателот на Светската шаховска федерација ФИДЕ, ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии
2 копии
3 копии
2 копии

Либискиот лидер Моамер Гадафи беше прикажан на државната телевизија како игра шах. Тој на претседателот на меѓународната шаховска федерација Мирсан Иљумжинов ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Либиските власти соопштија дека силите на лидерот Муамер Гадафи го скршиле отпорот во градот Завија. Портпарол на либиската Влада, Муса Ибрахим изјави дека ...
| | веќе видена | слични

На државната телевизија во Либија биле емитувани снимки од Муамер Гадафи кој остварил средба со претседателот на Меѓународната шаховска федерација Мирсан ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 778 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турција дава гаранции за Гадафи ако ја напушти земјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: